Strona główna arrow Aktualności arrow Wieczysta konsekracja
Wieczysta konsekracja Drukuj Poleć znajomemu

Pallotyńska Rodzina Regii Matki Bożej Miłosierdzia w Rio de Janeiro po raz kolejny radowała się z wieczystej profesji kolejnego kleryka.

15 listopada 2006 roku w kościele Matki Bożej z Fatimy w Niteroi w otoczeniu księży pallotynów i diecezjalnych, kleryków, rodziny, przyjaciół kleryk Gilmar Simplício da Silva SAC złożył na ręce Wyższego Przełożonego, ks. Tadeusza Domańskiego SAC akt wieczystej konsekracji.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Tadeusz, który przedstawił konsekrację jako całkowite oddanie się Bogu w celu własnego uświęcenia oraz doprowadzenia innych do świętości. Konsekracja jest całkowitym oddaniem się dla wspólnoty, w której realizuje się osobiste powołanie. Ks. Tadeusz przypomniał, że akt złożenia konsekracji przez kl. Gilmar to owoc modlitwy całej wspólnoty Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.
W dzisiejszym świecie, tak mocno skoncentrowanym na życiu materialnym, każdy akt całkowitego oddania się Bogu jest znakiem ukazującym, że możliwe jest życie według wartości ewangelicznych.

Specjalne podziękowania zostały złożone na ręce rektora Wyższego Pallotyńskiego Seminarium Duchownego w Rio de Janeiro ks. Jarosława Chmieleckiego SAC oraz ks. Marka Karnego SAC byłego rektora seminarium i obecnego proboszcza parafii, w której odbywała się konsekracja.

Ks. Artur Karbowy SAC