Strona główna arrow Aktualności arrow Wielka festa w Manaus
Wielka festa w Manaus Drukuj Poleć znajomemu

W samym sercu amazońskiej dżungli znajduje się miasto Manaus, a w nim parafia Matki Bożej Chwalebnej (Nossa Senhora da Gloria).

Szczególnym czasem dla tej wspólnoty parafialnej jest sierpień, miesiąc, w którym przypada święto patronalne parafii. Często jest tak, że przygotowania do uroczystości zewnętrznej tak bardzo zaprzątają uwagę, że zapominamy o przygotowaniu się do tego, co najważniejsze: dobrym przeżyciu duchowego odpustu parafialnego.

Właśnie o to przygotowanie zadbał proboszcz parafii, ks. Stanisław Krajewski SAC. 6 sierpnia rozpoczęła się nowenna przygotowująca, do udziału w której zostali zaproszeni wszyscy parafianie. Podczas 9 dni przygotowania ks. Stasio przedstawił wiernym postać Najświętszej Maryi Panny w różnych aspektach Jej posługi, dzięki której my możemy nauczyć się w sposób doskonalszy kroczyć drogą prowadzącą do zbawienia. W tym czasie wierni poznali między innymi Maryję...

...jako: Matkę Boga i Kościoła; kobietę otwartą na działanie Ducha Świętego; przybliżył tajemnicę Wniebowzięcia Matki Bożej.

Dni bezpośredniego przygotowania do odpustu (11 – 13 sierpnia) to czas wspólnych zabaw umożliwiających umocnienie więzi przyjaźni między poszczególnymi grupami parafialnymi i osobami oraz okazja do wspólnego przeżywania radości z opieki Matki Bożej Chwalebnej.

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny ulicami parafii przeszła procesja z figurą Matki Bożej Chwalebnej, której przewodniczył Dom Luiz Soares Vieira, arcybiskup Manaus. Wzięli w niej udział nie tylko mieszkańcy, ale także księża z okolicznych parafii oraz nowicjusze franciszkańscy. Procesja zakończyła się na boisku, gdzie Dom Luiz przewodniczył uroczystej Eucharystii odpustowej.

Chociaż uroczystości odpustowe już się zakończyły to każdy żyje z nieustającą ufnością, że Matka Boża Chwalebna ciągle opiekuje się dzielnicą nazwaną Jej imieniem.

Ks. Artur Karbowy SAC

 
Tego autora
Z tego kraju
Nowości
Chętnie czytane
SMS misje