Strona główna arrow Aktualności arrow Odkryć powołanie
Odkryć powołanie Drukuj Poleć znajomemu

W niedzielę, przy szkole Santa Mônica na Bento Ribeiro w Rio de Janeiro odbyło się VIII Consagrar-te-ei. Jest to pallotyńskie dzieło, które ma pomóc w odkryciu swojego powołania.

Uczestniczą w nim ci, którzy jeszcze nie wiedzą jakie jest ich powołanie oraz ci którzy już je odkryli. Mówiąc powołanie mamy na myśli zarówno powołanie do małżeństwa, życia samotnego, świeckiego, kapłańskiego, zakonnego. Temat tegorocznego spotkania brzmiał: „Seksualność: dlaczego nie mówić o tym?”.
W spotkaniu wzięła udział młodzież z pallotyńskich parafii z Rio de Janeiro: św. Elzbiety, św. Rocha, Miłosierdzia Bożego oraz św. Sebastiana w Itaipu. Od 2 lat spotkanie to ma wymiar...

...diecezjalny, dlatego też uczestniczyła w nim również młodzież z wikariatu Suburbano i Oeste archidiecezji Rio de Janeiro. Swoją obecność zaznaczyli pallotyńscy klerycy oraz nowicjusze, siostry pallotynki oraz przedstawiciele wielu zakonów i różnych form życia konsekrowanego.

Celem tegorocznego spotkania było zaproponowanie otwartego dialogu na temat życia seksualnego, aby pomóc w przezwyciężeniu trudności na tym polu w sposób godny życia chrześcijanina. Wśród poruszanych tematów mówiono między innymi o: czystości, metodach antykoncepcji, aborcji, homoseksualizmie. Pomocne w tym były wykłady prowadzone przez lekarzy oraz modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu, wychwalanie Boga poprzez muzykę, okazja do spowiedzi, wykład na temat: Bóg jest Miłością. Bardzo ważną częścią spotkania był panel, podczas którego rozmawiano i odpowiadano na pytania dotyczące: rodziny, wiary, medycyny i psychologii.

Na zakończenie uroczystą Eucharystię odprawił ks. Jarosław Chmielecki SAC – rektor pallotyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Rio de Janeiro. Koncelebrował ks. Francisco Marques SAC – odpowiedzialny za organizację Consagrar-te-ei. Był to, bez cienia wątpliwości, bardzo wartościowy dzień, podczas którego wiara i roztropność kroczyły obok siebie.

Niech św. Wincenty Pallotti i Maryja, Królowa Apostołów, wstawiają się za nami do Pana Żniwa, aby to wszystko co było przedstawione podczas tego dnia przyniosło obfity owoc. Żeby młodzież odkryła drogę dobrego przeżywania swojej seksualności i swojego powołania zgodnie z planem, jaki Bóg ma dla każdego z nich.

Carla Moreira
Tłumaczenie: ks. Artur Karbowy SAC