Strona główna arrow Aktualności arrow Festa św. Kamila
Festa św. Kamila Drukuj Poleć znajomemu

Najmłodsza wspólnota w parafii św. Sebastiana w Itaipu zamieszkuje okolice Ponta de Francês w Itaipuaçu i uczęszcza do kaplicy pod wezwaniem św. Kamila.

Ku ogromnej radości okolicznych mieszkańców od kilku miesięcy jest tam odprawiana cotygodniowa niedzielna Msza święta.
Ogromnym wydarzeniem były przygotowania do święta patrona kaplicy. Od paru tygodni każdy zastanawiał się w jaki sposób najlepiej uczcić św. Kamila oraz w jaki sposób przyczynić się do rozwoju miejscowej wspólnoty.

W samą uroczystość, 14 lipca 2006 roku, o godzinie 19.00, kiedy już mrok ogarnął okolice, a mieszkańcy wrócili z pracy do domów rozpoczęła się procesja z figurą świętego po okolicznych ulicach. Niestety – kaplica, jak na razie, posiada tylko małą figurkę św. Kamila, dlatego też dekoracja ...

... kwiatowa praktycznie zasłaniała postać świętego patrona. Nie przeszkadzało to wcale wiernym, którzy z ufnością i radością, modląc się, manifestowali swoja wiarę.

Kiedy nadeszła godzina 8 wieczorem ks. Artur Karbowy SAC rozpoczął celebrację uroczystej Eucharystii.
Św. Kamil - kiedy zrozumiał, że życie bez Boga jest życiem straconym - porzucił hulaszcze praktyki i skoncentrował się na słowach Jezusa: „Byłem chory, a wy mnie odwiedziliście”. Podczas homilii także padły te słowa oraz wezwanie do znalezienia dla siebie najlepszego sposobu do naśladowania Jezusa Chrystusa i kroczenia drogą świętości.

Po Eucharystii wszyscy spotkali się na tradycyjnej brazylijskiej feście, połączonej z pysznym regionalnym jedzeniem oraz tańcami.

Ks. Artur Karbowy SAC