Strona główna arrow Aktualności arrow Czcić Najświętsze Serce Jezusa
Czcić Najświętsze Serce Jezusa Drukuj Poleć znajomemu
Kiedy spoglądamy na otaczający nas świat często dochodzimy do wniosku, że jest piękny i dobry, tylko zamieszkujący go ludzie są źli.

To właśnie mieszkańcy świata zniekształcają jego piękno i swoim postępowaniem sprawiają, że życie bywa trudne, skomplikowane i nieraz pozornie beznadziejne. Zło, zamieszkujące w ludziach, ma swój szczególny wymiar w wielkich brazylijskich centrach miejskich – choćby takich jak Rio de Janeiro – gdzie ciągła wojna między gangami narkotykowymi i policją prowadzi do śmierci wielu niewinnych istot, a wyzysk ekonomiczny powoduje powstawanie coraz większych różnic społecznych.

Jednak mimo tak czarnej wizji rzeczywistości, w tym kolorze malowanej również przez środki masowego przekazu, zauważamy, że bardzo często... ...niedola jednoczy ludzi. Przy różnego rodzaju przeciwnościach losu, kataklizmach ludzie jednoczą swoje siły we wspólnym budowaniu dobra.

Jeżeli odkrywamy wzajemną życzliwość i miłość w stosunkach międzyludzkich, to w o ile w większym i doskonalszym stopniu odnajdziemy tę miłość w Jezusowym Sercu. Chrystus z miłości ku nam oddał swoje życie; z miłości ku nam ciężko pracował w Nazarecie; z miłości przekazał światu Dobrą Nowinę. Czyniąc to wszystko nie oczekiwał żadnej dla siebie korzyści. Martwe ciało Chrystusa zranił setnik włócznią. Ostrze włóczni dotarło aż do serca.
To zranione Serce Boże objawia światu, że odkupienia dokonał Chrystus z wielkiej i bezinteresownej ku nam miłości.

W taki sposób ks. Kazimierz Pac SAC mówił do czcicieli Serca Jezusowego, zebranych na dorocznym odpuście w kaplicy Serca Jezusowego w Maravista w parafii św. Sebastiana w Itaipu.

 W piątkowe popołudnie, 23 czerwca, czciciele Serca Jezoswego z całej parafii zebrali się, aby podczas uroczystej Eucharystii, sprawowanej przez ks. Kazimierza, wsłuchiwać się w słowa mówiące o miłości płynącej na rodzaj ludzki z przebitego Serca Jezusowego.

Ks. Artur Karbowy SAC, Brazylia