Strona główna arrow Aktualności arrow Matce Bożej Fatimskiej
Matce Bożej Fatimskiej Drukuj Poleć znajomemu

Miesiąc maj, poświęcony w całym świecie Maryi, w Portugalii ma swój szczególny wymiar - skierowany jest w sposób szczególny w stronę Matki Bożej Fatimskiej.

W każdym kościele na centralnym miejscu umieszczona jest figurka Matki Bożej Różańcowej z Fatimy. Przez cały dzień wierni zapalają przed nią świeczki oraz w modlitwie różańcowej zanoszą swoje prośby przed tron Boga.

W pallotyńskiej parafii w Odivelas każdego majowego dnia o godzinie 21.00 wierni gromadzą się, aby poprzez modlitwę różańcową wypraszać pokój dla świata i potrzebne łaski dla każdego z osobna.

12 maja wieczorem plac przed Bazyliką Fatimską był zapełniony rekordową liczbą wiernych. 250 tysięcy pielgrzymów - głównie z Portugalii, ale nie zabrakło też innych narodowości - uczestniczyło w nabożeństwie różańcowym, któremu przewodniczył ...

metropolita krakowski ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz. Nabożeństwo to otworzyło uroczystości związane z 90 rocznicą objawień fatimskich.

W tym samym czasie w Odivelas odbywała się procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej pod przewodnictwem naszych duszpasterzy, ks. Andrzeja Gładysza SAC oraz ks. Jose Rodriges Filho SAC. Wierni, ze świeczkami w rękach, przeszli na miejscowy stadion, gdzie został odmówiony żywy różaniec. Ks. Jan Janik SAC, kapelan skautów w patriarchacie Lizbona , przewodniczył uroczystej Eucharystii, podczas której nowi skauci złożyli swoje przyrzeczenia.

Ks. Artur Karbowy SAC