Strona główna arrow Żywa Koronka Misyjna
Żywa Koronka Misyjna Drukuj Poleć znajomemu
Cały Kościół jest misyjny. Cały Kościół jest odpowiedzialny za misje: „...wierzący rozszerza granice swej miłości, okazując troskę o tych, którzy są daleko, tak jak o tych, którzy są blisko: modli się za misje i o powołania misyjne, pomaga misjonarzom...” (RMis 77).

Modlitwa jest najprostszą formą misyjnej współpracy każdego członka Kościoła. Wśród wielu modlitw szczególne miejsce zajmuje Koronka do Miłosierdzia Bożego. Z nią Chrystus związał wiele łask i mocy swego działania. Do św. Faustyny Kowalskiej powiedział: „Córko moja, zachęcaj dusze do odmawiania tej koronki, którą ci podałem. Przez odmawianie tej koronki, podoba mi się dać wszystko o co mnie prosić będą.” (Dzienniczek 1541).

Modlitwa za misje, misjonarzy i o powołania misyjne słowami Koronki nabiera zatem wyjątkowej mocy. Dlatego zapraszamy naszych Czytelników i Przyjaciół Misji do modlitewnego włączenia się w misyjne dzieło Kościoła. Niech mobilizującym motywem będzie podjecie postanowienie codziennego odmawiania zaleconej przez naszego Zbawiciela modlitwy. Będzie to też kolejny krok w uczestnictwie w „Patronacie”, o którym pisaliśmy już wiele razy. Ci, którzy nie włączyli się jeszcze w „Patronat”, mogą w ten sposób w nim uczestniczyć, wybierając sobie do otoczenia modlitwą konkretnego misjonarza lub modląc się ogólnie za wszystkich naszych pallotyńskich misjonarzy. Dołączony do tej modlitwy dar cierpienia czy dar materialny stanie się pełniejszym uczestnictwem w posłannictwie Kościoła.

Prosząc o modlitwę w intencjach misyjnych chcemy jednocześnie podziękować modlitwą, toteż przez 9 pierwszych dni każdego miesiąca będziemy odprawiać Misyjną Nowennę Mszalną do Miłosierdzia Bożego w podanych przez Państwa poprzedniego miesiąca intencjach.

By podkreślić misyjny wymiar tego daru modlitwy Nowenna będzie odprawiana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire w Meksyku., prowadzonym przez polskich Księży Pallotynów.
Zachęcamy również do propagowania czasopism misyjnych wśród przyjaciół i znajomych. My ze swej strony pragniemy pomóc Wam w misyjnej formacji poprzez rekolekcje, o których informujemy każdego roku przy okazji życzeń na Święta Wielkanocne.
„Misjonarz wezwany jest do wiary w przemieniającą moc Ewangelii i do głoszenia tego, co Łukasz tak dobrze ukazuje w swej Ewangelii, mianowicie otwarcia się na miłość i miłosierdzie Boga...” (RMis 23) – by mógł to wezwanie spełniać, potrzebuje pomocy...

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Na początku różańca:
Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Wierzę w Boga...

Na dużych paciorkach różańca:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego, Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach:
Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na zakończenie:
Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem (3 razy)
 
SMS misje