Strona główna arrow Modlitwa arrow Modlitwa powszechna w intencji misji
Modlitwa powszechna w intencji misji Drukuj Poleć znajomemu
„Idąc na cały świat nauczajcie wszystkie narody”. Prośmy Ojca w niebie, aby Orędzie Bożego miłosierdzia jak najrychlej dotarło do wszystkich zakątków świata:

- Módlmy się za Kościół św., by śmiało głosił Chrystusowe Miłosierdzie wszystkim narodom świata – Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.
- Módlmy się za wszystkie kraje misyjne, by pracujący tam kapłani, zakonnicy i zakonnice cieszyli się życzliwością władz państwowych – Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.
- Módlmy się o liczne i dobre powołania misyjne, aby nie zabrakło pracowników na Niwie Bożej – Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.
- Módlmy się za naszą Ojczyznę, by przez gorliwych misjonarzy niosła światu Orędzie miłości i miłosierdzia – Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.
- Módlmy się za nas samych, byśmy niosąc z miłością krzyż naszych... ...obowiązków i naszego powołania, otworzyli nim dla siebie i wielkiej rzeszy ludzi bramy nieba – Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.
Panie, który chcesz, by człowiek uczestniczył w dziele zbawienia, prosimy Cię pokornie, spójrz na dojrzewające pola serc ludzkich i nie dozwól, by zabrakło na nich Bożych żniwiarzy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Oprac. ks. Jan Rykała SAC

*Adorując Najświętszy Sakrament, uroczyście wystawiony, czy też przechowywany w tabernakulum, w Roku Eucharystii można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakrament spowiedzi, Komunia Eucharystyczna oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego, całkowite zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu).