Drodzy Czytelnicy! Drukuj Poleć znajomemu
Wzywam z kolei cały lud chrześcijański, by wielkodusznie odpowiedział – każdy według własnego powołania – na powszechne wezwanie do świętości i działalności misyjnej poprzez radosne życie wiarą i konsekwentne świadczenie o niej w wielorakich sytuacjach życiowych. Niech wniosą swój materialny wkład w dzieło misyjne i czują się zaangażowani w sposób osobisty w promocję i rozwój powołań misyjnych.
Jan Paweł II

Drodzy Czytelnicy!

W chrześcijaństwie czas ma podstawowe znaczenie. Oddając do Waszych rąk ostatni tegoroczny numer „Horyzontów” opatrzony znakiem Wielkiego Jubileuszu, pragniemy wraz z Wami, podziękować Bogu za ten rok łaski jaki jest nam dane przeżywać. Jubileusz... ... był czasem, w którym dzięki wezwaniu Ojca Świętego do pielgrzymowania do miejsc szczególnie związanych z Wcieleniem Słowa Bożego, mogliśmy uświadomić sobie, iż historia zbawienia dokonuje się nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni.

Nie wszyscy mieliśmy możliwość udać się do Ziemi Świętej, do miejsc, które Bóg wypełnił sobą raz na zawsze. Jednakże Jubileusz to przede wszystkim wielkie przeżycie wewnętrzne, dlatego pragniemy zaprosić Was do przejścia razem z papieżem Janem Pawłem II, poprzez przestrzeń w szczególny sposób naznaczoną Bożym działaniem. Jesteśmy przekonani, że ta duchowa pielgrzymka, w myśl słów naszego wielkiego rodaka, nie tylko pomoże nam przeżywać nasze życie jako wędrówkę, ale ukaże nam plastyczny obraz Boga, który poprzedza nas i idzie przed nami, który sam podjął wędrówkę drogami człowieka i nie spogląda na nas z wysoka, ale stał się naszym towarzyszem drogi (List o pielgrzymowaniu).

Duchowa obecność w Ziemi Świętej niech ożywi w nas pragnienie podzielenia się z innymi światłem i radością wiary, do czego też jesteśmy gorąco wezwani tegorocznym Orędziem Misyjnym.
Wyruszmy zatem w drogę śladami Jezusa!

Ks. Adam Golec SAC