Strona główna
Konkurs - Mój szkolny Kolega z Afryki Drukuj Poleć znajomemu
ZAPROSZENIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
„MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z AFRYKI”

Komisja Episkopatu Polski ds. Misji organizuje V edycję ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z Afryki”. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych w całej Polsce.

Akcja Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, organizowana we współpracy w Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, ma na celu ukształtowanie wrażliwości dzieci i młodzieży na potrzeby innych oraz nabywanie umiejętności włączania się w ogólnopolską akcję charytatywną. Czteroletnie doświadczenia konkursowe pokazują, że inicjatywa Komisji Episkopatu ds. Misji pomaga dzieci i młodzieży w formowaniu postawy...

...poszanowania, tolerancji i współpracy i solidarności z rówieśnikami z krajów Trzeciego Świata. Młode pokolenie może ponadto bezpośrednio zapoznać się ze wspaniałą pracą naszych rodaków na Czarnym Lądzie.

W poprzednich edycjach w konkursie „Mój szkolny kolega z Afryki” na różnych etapach wzięło udział kilka tysięcy szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. Poziom i tematyka prac konkursowych świadczy o wielkiej wrażliwości dzieci i młodzieży. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem podjętych w ramach konkursu przedsięwzięć, przesłanych sprawozdań, prac i materiałów. Bardzo budujące jest, że tak wielu młodych ludzi widzi potrzebę zainteresowania się trudną sytuacją ludzi żyjących w Afryce i chce im nieść pomoc, dostrzega wartość pracy polskich misjonarzy i misjonarek, którzy od wielu już lat mają ogromny wpływ na przekazywanie wiary na kontynencie afrykańskim, rozwój oświaty, opiekę na chorymi i najbardziej potrzebującymi.

Do końca października 2005 roku czekamy na zgłoszenia szkół do konkursu, a do końca marca 2006 roku
– przyjmujemy prace konkursowe. Finał odbędzie się tradycyjnie na początku czerwca2006 roku – o czasie i miejscu poinformujemy w późniejszym czasie. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na naszej stronie internetowej www.misje.pl.

Wszelką korespondencję dotyczącą konkursu należy kierować na adres:

Komisja Episkopatu Polski ds. Misji
ul. Byszewska 1 03-729 Warszawa 4 skr. poczt. 112
tel./fax: (22) 679 32 35 wew. 302 fax: (22) 679 68 95
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
numer konta: PEKAO S.A. I O/Warszawa Fundusz Misyjny: 10 1240 1037 1111 0000 0692 8049