Drodzy Czytelnicy Drukuj Poleć znajomemu

"Ojczyzno moja, Bóg cię wywyższa i wyszczególnia, umiej być wdzięczna" tym cytatem z "Dzienniczka" s. Faustyny żegnał się z nami Papież kończąc sierpniową pielgrzymkę do Polski.

Śmiało możemy stwierdzić, że po ostatnim pobycie Ojca Świętego pośród nas nic już nie będzie takie samo. Następca Piotra zawierzając świat Miłosierdziu Bożemu wyraźnie wskazał, że MIŁOSIERDZIE winno się stać podstawową odpowiedzią chrześcijan na rzeczywiste problemy dzisiejszego świata. "Dzisiejszy człowiek potrzebuje waszych dzieł miłosierdzia i potrzebuje waszej modlitwy o miłosierdzie". Przypomniał raz jeszcze, że poprzez miłość do Boga i braci chrześcijaństwo uwalnia całą swą moc, że miłość jest najwpanialszą formą ewangelizacji. Konsekrując nową światynię w Łagiewnikach wezwał nas z wielką żarliwością: trzeba przekazywac światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam...

Odpowiadając na to wezwanie Polscy Pallotyni rozrzuceni po wszystkich kontynentach starają się dotrzeć do każdrgo człowieka postawionego na ich...

...drodze z Ewangelią miłosierdzia. W jaki sposób to czynią możemy dowiedzieć się z artykułów zamieszczonych w tym numerze "Horyzontów". Mamy nadzieję, że informacje w nich zawarte skłonią nasze serca i wargi do modlitwy o miłosierdzie dla nas i całego świata.

W tegorocznym Orędziu na Światowy Dzień Misyjny Ojciec Święty przypomina, że misja ewangelizacyjna polega na głoszeniu miłości, miłosierdzia i przebaczenia Bożego, że jest to głoszenie radosnej nowiny o tym, że Bóg nas kocha i pragnie zjednoczyć wszystkich w swej miłosiernej miłości.

Za kilka tygodni, w dzień Bożego Narodzenia, raz jeszcze doświadczymy, że Bóg nie zmęczył się człowiekiem i przychodząc do nas w osobie małego Dziecka, okazuje nam swe miłosierdzie. Na ten szczególny czas przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia.

Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie dotrze ze swoim zbawieniem do całego świata. Życzymy Wam Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Ks. Adam Golec SAC