Od Naczelnego Drukuj Poleć znajomemu
OD NACZELNEGO

Drodzy Państwo!

ks. JRWszystko ma swój początek, ale ma również swój koniec. Numer „Horyzontów Misyjnych”, który trzymacie w ręku jest ostatnim numerem kwartalnika. OkładkaOd następnego roku docierać będziemy do Państwa domów raz w roku pod tym samym tytułem, ale w zmienionej formie. Będzie to biuletyn informujący o tym, co wydarzyło się w naszych placówkach misyjnych.
Podjęcie decyzji, o której piszę nie przyszło nam łatwo. Wymusiły ją realia finansowe, w których obrębie się poruszamy. Czasopismo stanowi jeden z segmentów Sekretariatu Misyjnego naszej Prowincji. To trochę tak, jak w rodzinie. Budżet, którym się dysponuje nie jest z gumy. Trzeba czasami podejmować decyzje, czy dać dziecku na kurs pływania, czy przesunąć te pieniądze na wyprawkę do szkoły. Wiem, że jest to trochę kulawa analogia, ale choć trochę pokazuje ona dylemat, który musieliśmy rozstrzygnąć.
Dziękuję wszystkim, którzy współtworzyli „Horyzonty Misyjne”. Moim poprzednikom na stanowisku redaktora naczelnego, autorom, ofiarodawcom, a w sposób szczególny ludziom, którzy wspierali nas modlitwą i cierpieniem.
To, co piszę to nie żadna mowa pogrzebowa nad „Horyzontami Misyjnymi”. Tytuł istnieje nadal, choć trochę inaczej.

ks. Jarosław Rodzik SAC
 Sekretarz ds. Misji