Strona główna arrow Nr 75 (2/2016) arrow Pierwsi pallotyni na Kubie
Pierwsi pallotyni na Kubie Drukuj Poleć znajomemu
PIERWSI PALLOTYNI NA KUBIE

ks. Michał Wójciak SACW uroczystość Objawienia Pańskiego, w parafii pw. św. Wawrzyńca w Poznaniu, miało miejsce uroczyste rozesłanie pallotyńskich misjonarzy: ks. Stanislaua Skrydalevicha SAC i ks. Łukasza Kluski SAC,ks. Kluska i ks. Skrydalevich którzy 11 stycznia udali się z posługą duszpasterską na Kubę.
    Mszy św. o godzinie 12.30 w naszej poznańskiej parafii przewodniczył ksiądz prowincjał Adrian Galbas SAC w towarzystwie księży misjonarzy i wielu innych współbraci. Ksiądz Prowincjał wygłosił także homilię. W kontekście przeżywanej uroczystości Objawienia Pańskiego nawiązał do sensu wędrówki mędrców ze Wschodu i powiązał to wydarzenie z wyjazdem naszych współbraci na Kubę. Zarysował również sytuację kubańskich katolików, którzy zmagają się z małą liczbą księży. Po homilii Ksiądz Prowincjał wręczył misjonarzom krzyże misyjne i pobłogosławił im na drogę. Misjonarze otrzymali także stuły z wyhaftowanym wizerunkiem św. Wincentego Pallottiego i symboliką naszego Stowarzyszenia. Uroczystość uświetnił swoją obecnością muzyczno-taneczny zespół folklorystyczny z pobliskiego Chludowa. Po Eucharystii naszych misjonarzy pożegnali także poznańscy parafianie (w osobie ks. Adama Kamizeli SAC) i służba liturgiczna.
    Wyjazd naszych misjonarzy jest ważnym wydarzeniem dla Prowincji Zwiastowania Pańskiego. Są oni bowiem pierwszymi pallotynami, którzy pojawili się na Kubie. Polecajmy ich samych i ich posługę Panu Bogu i prośmy, aby współbraci z misyjnym zapałem było coraz więcej.

ks. Michał Wójciak SAC,
dyrektor Prowincjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Powołań
Księży Pallotynów Prowincji Zwiastowania Pańskiego
foto: © Marcin Marecki