Strona główna arrow Nr 74 (1/2016) arrow Drodzy Państwo!
Drodzy Państwo! Drukuj Poleć znajomemu
Drodzy Państwo!

    Każdy z nas wie, czym jest w organizmie serce! Bez serca i jego wytężonej pracy nie ma życia! Brudna i niedotleniona krew, wpompowana przez żyły do serca, otrzymuje nową jakość. Utleniona i czysta powraca, aby nasz organizm mógł dalej żyć i się rozwijać! Stąd łatwo zrozumieć, dlaczego my, chrześcijanie, często spoglądamy na serce Jezusa, zranione, ale pełne miłości i miłosierdzia! Tak często przez zranione serce Jezusa „przepompowujemy” nasze niedoskonałości, upadki, grzeszność i słabość, aby otrzymać z Niego moc do dążenia do doskonałości. Nawet jeśli wciąż nam coś nie wychodzi, możemy znów w Jego sercu się „dotlenić”. I w tym dostrzegamy wielkość naszego Boga, ponieważ przez swoje miłosierdzie okazuje światu swoją wszechmoc!
    W duchowej stolicy Polski, w sercu naszej Ojczyzny, pod Jasną Górą, w pallotyńskiej Dolinie Miłosierdzia, dzięki wytężonej pracy wielu pallotynów, przy częstochowskim obrazie Jezusa Miłosiernego i w Ołtarzewie, wypracowywano teologię Bożego Miłosierdzia. Dlatego na światowej mapie kultu i teologii Bożego Miłosierdzia nie może zabraknąć pallotynów i Częstochowy. Ten fakt nie może być przemilczany i pomijany!
    Z Doliny Miłosierdzia wyjechali na misje księża: Jacek Bilik SAC (†), Marek Rudecki SAC, Jarek Kamieński SAC, Stanisław Skrydalewicz SAC oraz bracia Janusz Namyślak SAC i Michał Szczygioł SAC. Pracując w krajach misyjnych, wśród ludzi szczycących się cywilizacjami starszymi od naszej, mogą zdobywać ich dla Jezusa tylko dzięki swojemu wielkiemu sercu, świadcząc w różnych aspektach dzieła miłosierdzia. Miłosierdzie naszego Boga staje się przez podejmowane przez nich dzieła na całym świecie swoistym „znakiem czasów”. Dzięki swoim przedsięwzięciom przez „Boże serce” przepompowują „stare”, aby powierzeni im ludzie stawali się bardziej „nowi”, tworząc nową jakość życia, cywilizację miłości.
    Drodzy Czytelnicy! Niech nowy numer naszego kwartalnika przybliży Wam temat miłosierdzia na misjach. Niech sprowokuje do tego, aby świadczyć o miłosierdziu tam, gdzie z Bożej Opatrzności żyjecie i uwiarygodniacie prawdę Ewangelii. Dziękujemy za to, że jesteście z nami! Dziękując Autorom artykułów, zapewniamy wszystkich o życzliwej modlitwie i pamięci!

ks. Radosław B. Herka SAC
Wicesekretarz ds. Misji