Strona główna arrow Nr 72 (3/2015) arrow Modlimy się za misje
Modlimy się za misje Drukuj Poleć znajomemu
Weźmy do ręki różaniec, by pomodlić się za misjonarzy, niosących Słowo Boże w różnych miejscach świata, borykających się z różnymi trudnościami. Niech nasza modlitwa w trudnych chwilach będzie dla nich oparciem. Módlmy się wraz z misjonarzami, bo to oni zostali posłani przez Kościół, którego jesteśmy członkami, by mówić o Bogu. Wspierajmy ich naszą modlitwą i ofiarą, naszym świadectwem.

RÓŻANIEC MISJONARZA

Zwiastowanie
Dobry Boże, Ty, który ingerujesz w porządek, w którym człowiek usiłuje szablonować swoje życie.
W swej pysze niezbyt owocnie uznaje Twoją wszechmoc, bo sam chce być panem dla siebie i nad tym, coś Ty mu powierzył w posiadanie, a Ty pomagasz tylko człowiekowi naprawić to, co on popsuł.
Daj nam pojąć, uwierzyć i ulec Twojej wszechmocy i pozwolić się obdarować Twoją dobrocią. Daj uznać swoją zależność od Ciebie – Stwórcy.
 
Nawiedzenie
Dobry Boże, tylko łaska Twoja czyni, że w drugim człowieku możemy dostrzec Twoje dziecko – brata, siostrę – niezależnie od koloru skóry, różnej mentalności, poziomu intelektualnego, poziomu rozwoju cywilizacyjnego, sposobu życia. Tylko Twoja łaska czyni, że mamy siłę nieść im Jezusa i pomagać w potrzebach, tak jak Maryja uczyniła wobec Elżbiety.

Narodzenie
Dobry Boże, jako Dobry Ojciec wyposażasz nas we wszystko, co potrzebne, by wypełnić to, do czego nas posyłasz. Twoje dary wystarczają, o ile poddamy się Twojej woli i Opatrzności.
Daj dzielić największy Twój dar  - Twojego Syna – z tymi, którzy jeszcze nie zauważają Twojej dobroci.

Ofiarowanie
Ofiarowywać innym i dzielić z nimi Twój dar Syna to powinność. Ale ofiarowywać przy tym siebie, to rezygnacja z wolności, daru osobistego. Nie jest łatwo żyć tak w samotności, bez bratniej, rozumiejącej duszy, borykać się z codziennością w innej kulturze i mentalności, znosić inny klimat i malarię, ale Ty, Dobry Boże, ofiarowałeś Syna, to i ja próbuję ofiarowywać siebie, by dobroć Twoja znalazła ujście.

Odnalezienie
Pragnę każdego dnia odnajdywać Ciebie na nowo i radować się z Twojej piękności. Ty nadajesz sens mojemu ofiarowaniu i Ty go każdego dnia motywujesz.

Daj, Dobry Boże, czuć zawsze tę motywację, bym pomógł innym odnajdywać Ciebie.

Ty, o Matko, która powiedziałaś Bogu „tak”, która słuchałaś Jezusa, powiedz nam o Nim , opowiedz nam o swojej drodze, abyśmy za Nim poszli drogą wiary. Pomóż nam Go głosić, aby każdy człowiek mógł Go przyjąć i stać się mieszkaniem Boga. Amen.
Benedykt XVI

Panie, obudź w każdym, kto należy do Twego Kościoła silny zapał misjonarski, by głosić Chrystusa tym, którzy Go jeszcze nie poznali i tym, którzy przestali wierzyć. Spraw, by było wiele powołań i podtrzymuj  Twą łaską misjonarki i misjonarzy w dziele ewangelizacji. Pozwól, by każdy z nas poczuł się odpowiedzialny za misje, a przede wszystkim, by zrozumiał, że naszym pierwszym obowiązkiem w szerzeniu wiary jest prawdziwie chrześcijańskie życie. Amen.

Najukochańszy Panie nasz, Jezu Chryste, Który nas odkupiłeś cena przenajświętszej Krwi swojej, ogarnij miłosiernym wzrokiem biedną ludzkość, któ¬ra w znacznej części jest jeszcze pogrążona w mro¬kach niewiary. Spraw, by cala ludzkość zajaśniała światłem prawdy. Poślij Panie apostołów Twojej Ewangelii, wspomagaj ich żarliwość, aby nie znający Chrystusa dostrzegli Jego miłość i za ich pośrednictwem weszli do Chrystusowej owczarni. Wspomagaj wysiłki wszystkich misjonarzy i misjonarek, niech ta służba prowadzi do prawdy i miłości. Oświeć błądzących i sprowadź ich do przystani prawdy i jedności. Przyspiesz, o Najukochańszy Zbawco zapowiedziane przez Ciebie Królestwo.

Darz misjonarzy zdrowiem, optymizmem i wiarą, w sens poświęcenia i ofiary. Upadającym pod ciężarem krzyża daj moc do ochotnej i wielkodusznej służby. Pomagaj wszystkim pracownikom. Niech wielkim wysiłkiem kapłanów i Świeckich rośnie Twój Kościół, wielki świadek Twego Odkupienia. Amen.

Boże, Ty jesteś Ojcem wszystkich ludzi. Ty kochasz biednych i bogatych, chorych  i zdrowych, staruszków i małe dzieci. Prosimy Ciebie, spraw, aby bogaci dzielili się z biednymi, zdrowi opiekowali się chorymi, a starsi troszczyli się o dobre wychowanie dzieci. Poślij misjonarzy na wszystkie kontynenty świata, by głosili słowem i dobrymi czynami Twoją miłość.
Naucz nas, jak stawać się misjonarzami oraz jak pomagać innym poznać, że tylko Ty uczysz prawdziwej dobroci i miłości. Amen.