Strona główna arrow Nr 71 (2/2015) arrow Dziękuję Jezusowi Miłosiernemu
Dziękuję Jezusowi Miłosiernemu Drukuj Poleć znajomemu
Moja córka Joanna powiedziała mi, że w Bundag znajduje się kaplica, w której o 15.00 odbywają się modlitwy do Miłosierdzia i Msza Święta. Chciałam uczestniczyć w tych modlitwach, więc któregoś letniego dnia (w sierpniu) 2012 r. zaczęłam uczęszczać do Pallotynów.

Zamierzałam uczestniczyć jedynie w dziewięciodniowej Nowennie przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Nie wiem, czy to Bóg mnie prowadził, ale w rezultacie chodziłam do kaplicy codziennie przez miesiąc, nie opuszczając żadnego dnia. Uczestniczyłam wówczas w trzydniowych rekolekcjach prowadzonych przez księdza Tae-Kwang Kim [Augustyn SAC] w wynajętym domu rekolekcyjnym Ojców Franciszkanów w Seulu i właśnie wtedy doświadczyłam istnienia Pana. Dzięki temu doświadczeniu, Pan, który do tej pory był dla mnie kimś niejasnym i abstrakcyjnym, stał się żywy.

Rok później, posługując w grupie odpowiedzialnych...
... za spotkania Współpracowników, zostałam mianowana przez księdza Jarka [ks. Jarosław Kamieński SAC] liderem. Okres piastowania tej funkcji to jeden rok, ale zazwyczaj przedłuża się on do dwóch lat. Czy to wszystko nie jest błogosławieństwem Boga? Nasza grupa liczy czterech członków. Wszyscy prowadzeni przez Boga angażujemy się z pokorą w posługę.

Ponadto w styczniu 2015 roku do Korei przyjechał irlandzki Przełożony Prowincjalny i polski Przełożony Prowincjalny, którzy podczas kazań życzliwie mówili o duchu apostolstwa św. Wincentego Pallottiego. Wzruszyło mnie to, że i ja, taki zwyczajny człowiek, mogę stać się apostołem.

Także mój mąż, który do tej pory wykazywał się biernością religijną, w dniu modlitw za chorych w kaplicy Pallotynów otrzymał sakrament namaszczenia chorych, błogosławieństwo poprzez nałożenie rąk na głowę i uczestniczył we Mszy Świętej, po której doświadczył uzdrowienia, zarówno na duszy, jak i na ciele.

Pan jest niepojęty. Dziękuję Jezusowi Miłosiernemu, który uświadomił mi, jak wiele miłosierdzia otrzymałam.

Stefania