Pierwszy postulat w Meksyku Drukuj Poleć znajomemu
W dniach od 15 października do 15 grudnia 2014 roku, we wspólnocie pallotyńskiej w Tenango del Aire odbył swój postulat pierwszy meksykański kandydat na pallotyna, Héctor Jesús Jiménez Romero.

Przez dwa miesiące poznawał wspólnotę miejscową: czym się zajmujemy jak wygląda nasze życie i praca duszpasterska. W drugiej części postulatu również sam aktywnie pomagał w pracy z grupami parafialnymi. W czasie studium poznawał podstawy języka portugalskiego, studiował Katechizm Kościoła Katolickiego, zapoznawał sie z historią naszego Stowarzyszenia, osobą naszego Założyciela i poznawał w stopniu ogólnym Prawo, według którego funkcjonuje dzieło św. Wincentego Pallottiego.

Uczestniczył też....
... w rekreacjach wspólnotowych, dzieląc sie wiedzą na temat tradycji, kultury i kuchni regionu z którego pochodzi. Dał się poznać jako osoba obdarzona różnorakimi talentami – w chwilach wolnych wykonywał drobne przedmioty użytkowe i przygotowywał potrawy w stylu tabasco.

Z racji, że postulat objął też czas przypadający na świętowanie Patronki Meksyku, uczestniczył w rowerowej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, organizowanej corocznie w Tenango del Aire.

Postulat to też intensywny czas przygotowania dokumentów, wymaganych aktualnie i w przyszłości, do odbycia dalszej formacji, tym bardziej skomplikowany, iż nowicjat dla kandydatów z Ameryki Południowej i Środkowej odbywa się w Brazylii – co też było dużym przeżyciem dla naszego kandydata i osób, które towarzyszyły Mu w tym czasie.
W modlitwach za powołania pamiętajmy też o Héctorze Jesúsie, pierwszym już obecnie nowicjuszu meksykańskim w naszym Stowarzyszeniu.

Ks. Jarosław Kmiecik SAC, Tenango del Aire
 
http://www.horyzonty.misjesac.pl/help/screen.html