Drodzy Państwo! Drukuj Poleć znajomemu
Trafia do Państwa rąk najnowszy numer „Horyzontów Misyjnych”. Czasopismo to od wielu lat spełnia funkcję służebną wobec dzieł misyjnych, które jako Pallotyni Polscy z Prowincji Zwiastowania Pańskiego prowadzimy na różnych kontynentach.

Poprzez tę posługę wpisujemy się w dzieło misyjne podejmowane przez Kościół powszechny. Fakt, iż jesteśmy obecni w tak różnych kulturowo, językowo etnicznie miejscach (Papua Nowa Gwinea, Korea Południowa, Meksyk, Brazylia i Białoruś) staje się naszym ogromnym atutem. Atrakcyjne pokazanie Państwu zarówno dnia codziennego naszych misjonarzy, jak i problemów Kościołów lokalnych, w których posługują jest naszym zarówno zamiarem, jak i celem.

„Horyzonty” od wielu lat...
... skutecznie realizują to zadanie. Zmiana formatu, szaty graficznej, zwiększenie ilości stron i sposobu podania informacji nie zmienia zasadniczego celu, któremu służymy jako Redakcja. Mam nadzieję, że zaakceptują Państwo te zmiany i

„Horyzonty” nadal pozostaną Państwa ulubioną lekturą.
W tym numerze świętujemy jubileusz 25-lecia pracy naszych Współbraci w Papui Nowej Gwinei. Im oddajemy głos, bo któż, jeśli nie oni, najlepiej odda atmosferę miejsca i jego specyfikę. Dziękuję moim Współbraciom za piękne artykuły i zdjęcia. Dziękuję Księdzu Prowincjałowi Adrianowi Galbasowi SAC za słowo wstępne do tego numeru czasopisma.

Ks. Jarosław Rodzik SAC