Życzymy Wam... Drukuj Poleć znajomemu
Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał.
(J 1,10)

Ten brak poznania Słowa przynosi we współczesnym świecie wiele dramatycznych sytuacji, których jesteśmy „świadkami”. Codziennie środki masowego przekazu ogłaszają śmierć. Czynią tak, bo jest jej coraz więcej w życiu wielu ludzi, ale i też dlatego, że jest coraz większe zapotrzebowanie na jej oglądanie. Tragiczne jest to, że takie oglądanie często wywołuje radość i rozbawienie. To też powoduje produkowanie „gier śmierci”, którymi bawią się nawet dzieci.

Mimo tej cywilizacji śmierci, Chrystus na pewno wchodzi w Tajemnicę swego Narodzenia, objawianą szczególnie w Noc Wigilijną, kiedy po przełamaniu się symbolem życia i jedności – opłatkiem, po złożeniu sobie, może jedynych w roku, ciepłych życzeń, uczestniczymy w Pasterce: Niech to uczestnictwo staje się dla Was, Drodzy Czytelnicy, Przyjaciele Misji, szczególnie pallotyńskich, źródłem rodzenia się cywilizacji życia. Jego pełnią jest Słowo Boga, które

(...) stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,pełen łask i prawdy.

(J 1,14)

Tej pełni łaski i prawdy życzymy wszystkim ludziom dobrej woli, bo tylko przez Niego życie człowieka nabiera sensu. Niech Boże Narodzenie, którego Tajemnicę obchodzimy, stanie się narodzeniem Boga w naszych sercach.

Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stać dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego (...) (J 1,12).

Korzystając z tej Mocy, otwierajmy serca tych, którzy je zamknęli dla Chrystusa.

Życzymy Wam radosnych świąt i obfitości Bożych łask w nowym 2014 r.

Redakcja