Strona główna arrow Inne kraje arrow Wakacje ministrantów z Tenango del Aire 2012. Cz. 2-4
Wakacje ministrantów z Tenango del Aire 2012. Cz. 2-4 Drukuj Poleć znajomemu
Kolejny dzień wakacji ministranckich i kolejne wydarzenia i niespodzianki. Od godziny jedenastej w środę wspólnie spędzaliśmy czas na zabawie, ale też na modlitwie i kiedy nadszedł czas zakończenia kolejnego dnia niespodziewanie otrzymałem wiadomość od naszej sekretarki, że ma przyjechać grupa pielgrzymów z Polski.

No i dzieciaki mogły się cieszyć jeszcze dłużej, bawiąc się i czekając wraz ze mną na przybyszów z Polski. Wspaniale było widzieć dzieciaki wraz pielgrzymami z tak drogiego mi Ślaska i mej archidiecezji katowickiej. Przyjechoły hanysy, moje ziomki.

Szczególne pozdrowienia dla naszego nowego arcybiskupa Wiktora Skworca, z darem modlitwy też ziom, br. Michał Szczygioł SAC. Księże Biskupie, wielu łask Bożych i opieki naszej Panienki z Guadalupe.

Piątkowe zajęcia wakacyjne ...
... dla ministrantów Św. Wincentego Pallottiego miały bardzo wspaniały finał. Była oczywiście świetna zabawa, wspólna modlitwa oraz sprzątanie wraz z rodzicami naszego kościoła, po zakończonej pierwszej fazie remontów.

Na zakończenie dnia wzięliśmy udział w wydarzeniu kulturalnym. Zostaliśmy zaproszeni na prezentację książki pt. „Hoffion”, napisanej przez pisarza Fernando Sanchez Velarde. Senor Fernando jest niepełnosprawny od ponad 22 lat, cierpi na zanik mięśni. Na pytanie podczas prezentacji j nowej książki: co sprawiło mu największy problem w pisaniu, odpowiedział: Brak siły w ręce, aby utrzymać długopis.

Książka została wydana dzięki naszej wielkiej dobrodziejce pani Lilli Fernandez Aragon, która od ponad roku prowadzi działalność dobroczynną dla osób w podeszłym wieku i dla niepełnosprawnych. Na to wydarzenie kulturalne przybyło wielu artystów nie tylko tych lokalnych, ale także znanych w szerokich kręgach intelektualnych.

Myślę że było to bardzo ważne wydarzenie dla dzieci w ich edukacji. Cieszę się, że regularnie jesteśmy zapraszani na tego typu eventos - wydarzenia.

Z poniedziałku na wtorek wraz z dzieciakami spędziliśmy noc w El Cine Antiguo, zabytkowej restauracji naszych dobrodziejów: doni Lili i don Pepe.

Pidżamadę rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy św. o godzinie 18.00, którą odprawił ks. Kazimierz.
Po tej uczcie duchowej udaliśmy się do restauracji, aby wspólnie zjeść pyszne łakocie, sprezentowane nam przez szkołę z internatem Villa de las ninas.

A po pod wieczorku dzieciaki przystąpiły do zabawy, ścielenia posłania i dobrze się przy tym bawiły.

Br. Michał Szczygioł SAC