Strona główna arrow Pallotyni w Polsce arrow Polski pallotyn podsekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów
Polski pallotyn podsekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów Drukuj Poleć znajomemu
Papież Benedykt XVI mianował polskiego pallotyna, ks. Tadeusza Wojdę podsekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

Obok prefekta, kard. Fernando Filoniego, sekretarza, abp Savio Hon Tai-Fai, S.D.B., sekretarza pomocniczego, abp Protase Rugambwy będzie on należał do ścisłego kierownictwa tej dykasterii odpowiedzialnej za Kościół na terenach misyjnych.

Ks. Tadeusz Wojda urodził się 29 stycznia 1957 r. w miejscowości Kowala w powiecie kieleckim. W latach 1977-1983 studiował filozofię i teologię w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie. Równocześnie w latach 1981-1983 studiował teologię ogólną na ówczesnej Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Święcenia kapłańskie...


...otrzymał 8 maja 1983 r. w Ołtarzewie. W roku 1986 uzyskał kościelny licencjat, a w 1989 doktorat na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W latach 1990-91 pracował w Papieskim Dziele Rozkrzewiania Wiary w Watykanie, a od 1991 r. pracuje w Kongregacji ds. Ewangelizacji.

za: KAI