Strona główna arrow Inne kraje arrow Nowa placówka pallotyńska w Meksyku
Nowa placówka pallotyńska w Meksyku Drukuj Poleć znajomemu
Od ponad dwóch miesięcy wraz z ks. Bartkiem jesteśmy na naszej nowej placówce w parafii p.w. Nuestra Señora del Refugio w Valle de Chalco. Powoli, ale ufam, że skutecznie, wchodzimy w nową rzeczywistość – w parafię i duszpasterstwo. Nasi parafianie bardzo troszczą się o nas i na każdym kroku odczuwamy ich zainteresowanie, wielką sympatię oraz gotowość pomocy.

Tak wiec jesteśmy i działamy – w duchu charyzmatu pallotyńskiego. Perspektywy na przyszłość wydają się bardzo obiecujące, także jeśli chodzi o utworzenie i prowadzenie tu wspólnoty ZAK.

W czwartek odbyło się spotkanie naszego dekanatu, na którym Ksiądz Dziekan przedstawił moją kandydaturę na stanowisko Koordynatora Duszpasterstwa Młodzieży w dekanacie San Diego. Propozycja ta...
... spotkała się z przychylnością uczestników spotkania i zostałem wybrany. Jestem świadomy, że powierzając mi tę posługę, obdarzono mnie wielkim zaufaniem.

Nasz dekanat to ponad 20 parafii – w tym także parafia katedralna. To dla mnie wielki zaszczyt ale też ogromne wyzwanie, co jednak tym bardziej mobilizuje mnie do działania. Wraz z ks. Bartkiem upatrujemy w tym zadaniu szansę na powołania.

Ks. Bartek zobowiązał mnie do pracy powołaniowej. Ruszamy z cyklem promocji powołań w szerokim tego słowa znaczeniu.
W każdą niedzielę o godz. 17.00 chcemy zapraszać młodzież naszej parafii na Mszę św. młodzieżową, po której będą odbywały się spotkania z zaproszonymi gośćmi, którzy przedstawią świadectwo swego powołania.
Na razie będzie to działalność ogólna. Gdy jednak znajdą się pierwsi kandydaci, chętni by wstąpić do Stowarzyszenia, zorganizujemy powołaniówkę stricte pallotyńską.

Tak – w wielkim skrócie – wygląda na starcie nasze życie i działalność w nowym miejscu, w nowej parafii.

Br. Michał Szczygioł SAC