Strona główna arrow Inne kraje arrow Wakacji Ministrantów z Tenango del Aire ciąg dalszy
Wakacji Ministrantów z Tenango del Aire ciąg dalszy Drukuj Poleć znajomemu
Nasi ministranci nie narzekają na nudne wakacje. Organizujemy dla nich wiele zajęć, a także wyjazdów. Jak wspominałem  poprzednio angażujemy rodziców w wyjazdy, przez co nasza wspólnota staje sie bardziej zżyta i otwarta. A udało nam się jeszcze być w kilku ciekawych miejscach.

Hacjenda Panuaya

Po wizycie u Ojców Dominikanów w Agua Viva, wyjechaliśmy we wtorek do pięknej Hacienda Panuaya. Wraz z nami pojechali zaprzyjaźnieni podopieczni z ośrodka dla osób starszych Comunidad Familiar de Misericordia.

Dzień upłynął nam na zabawie i wspólnym udziale w wielu atrakcjach.

Ważne było nasze wspólne przebywanie.

Dzieci podzieliłem tak, aby każde z nich, wraz ze swoim rodzicem, było odpowiedzialne za osobę starszą. ...

...
Panes y Pasteles de Tenango del Aire


Środę spędziliśmy w ciastkarni i piekarni państwa Lili i Pepe, naszych dobrodziejów. Tam też poznaliśmydwa przepisy na smaczne ciasta.

Oczywiście największą frajdą dla dzieci było to, że same - pod bacznym okiem Cukiernika - przygotowały wszystkie składniki i wyrobiły ciasto.


Największym powodzeniem u dzieci cieszyły się truskawki i inne słodkości, które dzieci podbierały ze stołów pracowników. Ta mała szarańcza (gdyby nie ja) wszystko by spałaszowała.


I Reunión de los monaguillos Diócesis Valle de Chalco


W sobotę wieliśmy udział w I Spotkaniu Ministrantów Diecezji Valle de Chalco. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu na spotkaniu pojawiło się sporo grup ministranckich z naszej diecezji; oczywiście my też.

Przez cały dzień spotkanie było prowadzone przez Szkołę św. Andrzeja. Były śpiewy, tańce oraz dwie konferencje.

Centralnym punktem dnia na zakończenie spotkania był przyjazd naszego Biskupa i wspólna Msza Święta.
Hermanas de Juchitepec


W minioną środę na zaproszenie Sióstr Concepcionistas przybyliśmy z wizytą do ich wspólnoty w Juchitepec. Tam spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą Różańcową przed Najświętszym Sakramentem.

Po modlitwie zjedliśmy wspólny obiad i udaliśmy się na podwórko, aby spalić nadmierne kalorie.Kolejną wizytę planujemy na poniedziałek, tym razem mamy zagrać w siatkówkę.


Br. Michał Szczygioł SAC