Strona główna arrow Inne kraje arrow Meksyk - Nasze święto i nowy rektor
Meksyk - Nasze święto i nowy rektor Drukuj Poleć znajomemu
22 stycznia to nasz dzień. To dzień rodziny pallotyńskiej i członków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Dzień narodzin dla nieba naszego Ojca Założyciela Wincentego Pallottiego.

Jednak, zanim coś powiem o samej uroczystości, którą również tu, na meksykańskiej ziemi, w naszej wspólnocie pallotyńskiej i parafialnej w Tenango del Aire przeżywaliśmy, wcześniej opowiem o innym, także istotnym, wydarzeniu w naszej wspólnocie domowej.

20 stycznia br., w obecności przedstawiciela Zarządu naszej Prowincji, ks. Piotra Jankowskiego SAC, nastąpiło przekazanie obowiązków rektora wspólnoty pallotyńsjiej w Tenango del Aire ks. Bartkowi Pałysowi SAC.
Na czas tejże odpowiedzialności wraz z ks. proboszczen Grzegorzem Szmitem SAC życzymy naszemu nowemu Rektorowi przede wszystkim asystencji Ducha Świętego, opieki naszej Pani Królowej Apostołów i wstawiennictwa św. Wincentego Pallottiego. Niech ten czas będzie dla naszej wspólnoty czasem wzrastania w świętości i odpowiedzialności za powierzone nam dzieło w kulcie krzewienia Miłosierdzia Bożego w duch naszego charyzmatu pallotyńskiego.

W obliczu nowych...
... wydarzeń i zmian mieliśmy co zawierzać św. Wincentemu w dniu jego i naszego święta. Uroczystości przenieśliśmy na dzień 23 stycznia z uwagi na dzień Pański, niedzielę, i możliwość ukazania większej ilości parafian i pielgrzymów życia św. Wincentego Pallottiego, jego charyzmatu i dzieła jakim jest Zjednoczenie i Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego, które uzewnętrznia się w naszej pallotyńskiej posłudze. Przez całą niedzielę, podczas wszystkich Mszy Świętych, ukazywaliśmy świętość naszego Założyciela, wzywając wraz z nim do apostolstwa i świętości oraz czynienia tego dla Nieskończonej Chwały Boga.

O godz. 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej wspólnie z ks. Piotrem Jankowskim SAC, który wygłosił homilię w języku polskim, przybliżajac wiernym osobę św. Wincentego i nasz pallotyński charyzmat, a żeby wszystko było zrozumiałe tłumaczył ks. Bartek. Podczas wszystkich Mszy Świętych wypraszaliśmy również błogosławienśtwo Boże dla nas i parafian oraz nowe powołania w naszej miejscowości i nowych współbraci, aby poświęcili się dla misji, w tym też tej naszej - w Tenango.

Ufni w opiekę i wstawiennictwo naszego Ojca Wincentego Pallottiego i Matki Pięknej Miłości zawierzamy nasz życie i powolanie pallotyńskie Miłości Miłosiernej.

Wszystkim współbraciom, współsiostrom, członkom Zjednoczenia, naszym bliskim i przyjaciołom pallotyńskiej rodziny przekazujemy pozdrowienia i życzenia, które wyrażamy w postaci naszych modlitw i wierności wyborowi powołania pallotyńskiego.

Br. Michał Szczygioł SAC