Strona główna arrow Rok 2004 arrow Nr 28 (3/2004) arrow Prymicje w Rio de Janeiro
Prymicje w Rio de Janeiro Drukuj Poleć znajomemu

W niedzielę Miłosierdzia Bożego, w parafii świętej Elzbiety Portugalskiej, o godzinie 8.30, Mszę świętą prymicyjną odprawił ks. Francisco Jose Marques Filho SAC, który dzień wcześniej otrzamał Sakrament Święceń w stopniu prezbiteriatu.

Z ogromna radością ks. Francisco został przyjęty przez wiernych parafii, w której wzrastał, gdzie przeżywał swoje dzieciństwo, młodość, gdzie zrodziło się Jego powołanie, tutaj też pragnął sprawować swoją pierwszą samodzielną Mszę świętą, jako dziękczynienie Bogu za łaskę powołania. Ks. proboszcz Jarosław Kaczmarek SAC wręczył neobrezbiterowi stułę, jako symbol kapłaństwa Chrystusowego. Jak to jest w tradycji Mszy Prymicyjnych, podziękowaniom, łzom radości i dziękczynieniom nie było końca. Po zakończonej Mszy świętej oraz udzielenie licznie zgromadzonym parafianom błogosławieństwa prymicyjnego oraz rozdał pamiątkowe obrazki.

Natomiast wieczorem, o godzinie 19.00, ks. Francisco celebrował Mszę świętą prymicyjną w parafii świętego Rocha, gdzie obecnie pracuje. Z ogromną radością przyjął go proboszcz parafii ks. Jarosław Chmielecki SAC i poprosił o przewodniczenie Mszy świętej oraz udzielenie licznie zgromadzonym parafianom błogosławieństwa prymicyjnego.

Wśród ogromnego wzruszenia ksiądz neoprezbiter podziękował wszystkim za modlitwę, która towarzyszyła mu w tych ostatnich dniach przygotowań do przyjęcia sakramentu święceń kapłańskich oraz prosił o ciągłe trwanie w modlitwie nie tylko w tych uroczystych chwilach, ale przede wszystkim w trudnach każdego dnia.

ks. Artur Karbowy SAC, Brazylia