Strona główna
Jezus Miłosierny z Polski Drukuj Poleć znajomemu

Telewizja meksykańska CNI Canal 40, w programie Polonia-tierra de Santos, pokazała dwie placówki pallotyńskie - przez kilkanaście minut można było oglądać Dolinę Miłosierdzia w Częstochowie i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Tenango del Aire, znajdujące się na wysokości ok. 2010 m.

W programie „Polska - ziemia Świętych” dziennikarz R.O´Farrill Corona zaprezentował kilka miejsc związanych ze św. Faustyną Kowalską i św. Maksymilianem Marią Kolbe. Był w Łagiewnikach, w Niepokalanowie, w Oświęcimiu.

Osobnym tematem był kult Bożego Miłosierdzia w Meksyku. Najpierw komentator Roberto wyjaśnił skąd pojawiła się meksykańska figura Jezusa Miłosiernego w Dolinie Miłosierdzia. Została przywieziona w 1994 r. z diecezji Nezahalcoyotl p.w. Bożego Miłosierdzia. Głównym inicjatorem był ks. bp. Jose Maria Hernandez Gonzalez. Statua waży blisko 600 kg i ma ok. 3 m wysokości. To wydarzenie - komentował dziennikarz - stworzyło nową relację miedzy narodami Meksyku i Polski, której źródłem są prywatne objawienia św. Faustyny. Następnie pokazano Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Tenango del Aire w Meksyku i jego kustosza, ks. Piotra Gabrysia, który pokrótce przedstawił historię przybycia polskich pallotynów do tego kraju.

Powiedział też, że podczas fiesty Bożego Miłosierdzia w 2002 r. biskup oficjalnie ogłosił to miejsce sanktuarium.

Przydały się wykłady z mass mediów w seminarium...

Ks. Zbyszek Zięba SAC, ks. Bartek Pałys SAC