Strona główna arrow Rok 2009 arrow Nr 49 (4/2009) arrow Maryjo, naucz nas miłości!
Maryjo, naucz nas miłości! Drukuj Poleć znajomemu

Maryjo, łaski pełna, Niepokalana, zawsze dziewicza Matko Chrystusa, Matko Boga i nasza Matko, wzięta do nieba, Błogosławiona Królowo, wzorze dla Kościoła i nasza nadziejo, ofiarujemy Ci nasze pokorne i synowskie pragnienie wielbienia i czczenia Cię zawsze poprzez szczególne nabożeństwo, które będzie uznaniem cudów, które Bóg zdziałał w Tobie, co będzie także wyrazem naszych najpobożniejszych, najczystszych, najbardziej ludzkich, najbardziej osobistych i najbardziej głębokich uczyć. Spraw, aby na świecie zajaśniał pociągający przykład doskonałości ludzkiej.

Maryjo, prosimy Cię, pozwól nam zrozumieć, zapragnąć, posiąść ze spokojem czystość ciała i duszy.
Naucz nas skupienia, wejścia w swoje wnętrze; uzdolnij nas do słuchania dobrych natchnień i słowa Bożego; przekonaj o konieczności medytacji, życia duchowego, modlitwy, którą jedynie Bóg dostrzega w ukryciu.

Maryjo, naucz nas miłości.

Prosimy Cię o miłość, Maryjo, o miłość do Chrystusa, jedyną miłość, miłość najwyższą, miłość pełną, dającą, miłość będącą darem, ofiarą dla braci i sióstr. Pomóż nam kochać w ten właśnie sposób.

Uproś dla nas, o Maryjo, wiarę, nadprzyrodzoną wiarę, wiarę prostą, pełną i mocną, szczerą, czerpiącą z prawdziwego źródła, ze Słowa Boga, i z Jego nieskażonego kanału, Magisterium ustanowionego i zagwarantowanego przez Chrystusa, uosobienie wiary żywej!

Jan Paweł II