Strona główna arrow Rok 2009 arrow Nr 47 (2/2009) arrow Pomóżmy parafii Novo Airăo w Amazonii
Pomóżmy parafii Novo Airăo w Amazonii Drukuj Poleć znajomemu

W parafii Novo Airão, o której pisaliśmy niejednokrotnie, ciągle potrzebna jest pomoc. Nowy proboszcz ma do rozwiązania stare problemy, wśród których są problemy finansowe.

Od możliwości finansowych zależy, na ile będzie można pomóc ludziom potrzebującym, zwłaszcza dzieciom, a także ile wiosek uda się odwiedzić, gdyż koszt paliwa do misyjnej barki jest znaczny.

Dlatego po raz kolejny zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc amazońskiej parafii. A oto fragment z listu ks. Artura:

Życie tutaj toczy się o wiele wolniej niż w dużym mieście. Jest to też całkiem inne miasto niż normalnie możemy sobie wyobrazić, jest bardzo mało domów murowanych. Większość jest drewniana, stojąca na palach. Sporo znajduje się w miejscu, gdzie przez parę miesięcy w roku stoi woda.

Ogólnie ludność jest biedna. Od 2,5 roku prowadzona jest przez parafię kuchnia, która wydaje od poniedziałku do piątku zupę dla około 200 dzieci, na zrobienie tej zupy tylko na mięso z kośćmi każdego dnia trzeba wydać 36 reałów, a dla porównania taca z trzech Mszy św. w Środę Popielcową wyniosła 25,6 reałów, ale będę starał się utrzymać tę formę pomocy. Sporo dzieciaków przychodzi, nawet przypływa, specjalnie po nią spory kawałek drogi.

Może znajdą się dobrodzieje, którzy nam pomogą?

Na pewno wśród naszych Czytelników znajdą się osoby, które zechcą pomóc… Za wszelkie ofiary – duchowe i materialne – składamy serdeczne Bóg zapłać.