Strona główna arrow Rok 2009 arrow Nr 46 (1/2009) arrow Święty Wincenty Pallotti - czynić dobro
Święty Wincenty Pallotti - czynić dobro Drukuj Poleć znajomemu
Radość i wesele ducha powinny się objawiać w skromnym spojrzeniu, w wykonywaniu obowiązków. Nie mając radosnego usposobienia i wesela ducha, mało osób pociągniemy za Chrystusem. Pochmurne usposobienie wielu zniechęca do naśladowania Jezusa.


Nauczając innych, zacznijcie od modlitwy i starajcie się o wydanie tego owocu, jaki pragnęlibyście widzieć w nauczanych. Niech we wszystkich króluje Miłość.
Należy służyć swą pracą bez chęci rozkazywania. Nawet sam zwierzchnik, wydając współpracownikom zlecenia, niech czyni to tak, jakby prosił o przysługę.Użycz mi, o Panie, daru nieustannej modlitwy, dobrego wykorzystania czasu, odnoszenia zwycięstwa nad pokusami, a także daru zrozumienia, abym mógł dokonywać dla Ciebie, Boże, wielkich rzeczy. ...

...
Wszyscy powinni raz na miesiąc zdać sprawę swojemu spowiednikowi ze stanu swego sumienia. Z największą szczerością, pokorą i prostotą powinni przedstawić spowiednikowi uchybienia, jakie zdarzają się w modlitwie, ćwiczeniach duchowych oraz w praktykach cnót.Boże mój, Miłosierdzie nieskończone, pragnę miłować Cię, czcić i uwielbiać oraz doprowadzić do tego, aby wszyscy ludzie w każdym z niezliczonych momentów nieskończoności kochali Cię, czcili i uwielbiali.


Ze wszystkich sił szerzyć będę nabożeństwo do Matki Bożej, które prowadzi do naśladowania Jej Syna i uczenia się od Niej, jak Go naśladować.
Synowie ciemności są bardziej roztropni od synów światłości. Starajmy się więc o to, by się nie dać im przezwyciężyć. Usiłujmy zatem rozwijać działalność apostolską na wszelki możliwy sposób.

Św. Wincenty Pallotti
Ilustracje: G. Conti