Strona główna
Misjonarz w potrzebie Drukuj Poleć znajomemu

W tym miejscu wielokrotnie zwracaliśmy się do Państwa z prośbą o pomoc dla misjonarzy w konkretnej sytuacji.

I nigdy Państwo nie pozostawaliście obojętni na te potrzeby: dzieci z brazylijskich dzielnic nędzy, pomocy misjonarzom w Papui Nowej Gwinei, pomocy pokrzywdzonym podczas kataklizmów, dożywiania dzieci na Białorusi itp. Możecie Państwo także pomóc klerykom, którzy wstępują do Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego w krajach misyjnych.

Tym razem zamieszczamy list Księży Pallotynów, niosących posługę duszpasterską na Białorusi, dla których wielką troską jest bieda wielu parafian. Nie sposób patrzeć na to spokojnie i nie starać się temu na miarę możliwości zaradzić. I dlatego kierujemy do Państwa ten apel o pomoc.

Ta pomoc jest niezwykle cenna - to Państwo pomogliście i pomagacie swoją modlitwą i ofiarą w wielu trudnych sytuacjach. A ponieważ nie brak takich sytuacji - w dalszym ciągu prosimy o wsparcie, by dzieciom dać odrobinę radości, dorosłym poczucie, że ze swoimi troskami nie są samotni, by pomóc misjonarzom w ich pracy ewangelizacyjnej. Każdy dar to konkretna pomoc dla tych, którzy są w potrzebie.

Za wszelkie ofiary - duchowe i materialne - składamy serdeczne Bóg zapłać.