Siła współpracy Drukuj Poleć znajomemu

Na misjach, bardziej niż gdziekolwiek, doświadczyłam jak ważna jest współpraca pomiędzy misjonarzami: ludźmi świeckimi, księżmi i siostrami.

Prawda, którą wyznawał nasz Ojciec Założyciel, św. Wincenty Pallotti, że trwałe owoce dają tylko te wysiłki, które są czynione razem – w codziennym życiu i pracy misyjnej – ma szczególne znaczenie.
Oto jeden z przykładów, potwierdzających tę myśl:

W jednym z naszych ośrodków zdrowia, podczas zamieszek wojennych, przyniesiono dziecko z nóżką niemal całkiem odciętą poniżej kolana. Kiedy to zobaczyła...

...jedna z naszych sióstr pielęgniarek, przeraziła się. Nie było czasu, aby zawieźć dziecko do odległego szpitala. Wysłała siostry obecne w ośrodku do kaplicy, aby modliły się o cud, a sama, z pomocą pielęgniarza, zaczęła zszywać nóżkę, jak umiała.

Obecnie dziewczynka chodzi, biega, ma czucie w nóżce. I chociaż nóżka jest trochę krótsza, to jednak dziewczynka cieszy się, że może chodzić.

W imieniu wszystkich misjonarek i misjonarzy pragnę bardzo serdecznie podziękować za modlitwy zanoszone za nas i proszę, abyście nadal pamiętali o nas.

S. Anna Kulas, pallotynka
Zdjęcia Verena Moos