Strona główna arrow Rok 2008
Horyzonty Misyjne 2008
 • HM Nr 42 (1/2008) Styczeń-Marzec

  Wielkanoc jest darem, jest świętem życia i nadziei, świętem odrodzenia, jest czasem żarliwej wiary i radości, bo znaleźliśmy Pana, bo możemy być jego świadkami. Tak przeżyli to wydarzenie Apostołowie. Uradowali się i szli, by głosić innym radosną nowinę, że Chrystus żyje i śmierć nie ma już nad nim władzy.

  Niech i w Waszych sercach, Zmartwychwstały Pan przywróci radość nadziei, rozpali ogień miłości, oddali niepokój, samotność, grzech i choroby. Niech będzie dla Was źródłem błogosławieństwa i mocy.

  Życzymy, aby tegoroczna uroczystość Wielkiej Nocy przyniosła wiele serdecznej radości i prawdziwego pokoju.

  Redakcja i Misjonarze Pallotyńscy Prowincji Zwiastowania Pańskiego

  Czytaj więcej...

 • HM Nr 43 (2/2008) Kwiecień-Czerwiec

  Indie – kraj niezwykłych kolorów. Lśniące posągi Sziwy, Ramy i Buddy. Wieże katolickich kościołów i kopuły muzułmańskich meczetów. Tolerancja religijna przeplatana okrutnymi prześladowaniami wierzących. Kobiety w bajecznie kolorowych sari i mężczyźni w niebieskich, czerwonych lub żółtych turbanach na głowach. Kraj kontrastów, tajemnic i zagadek.

  Chyba jedyne państwo, gdzie na tak wielką skalę pojawia się tyle sprzeczności. Świat imponujących pałaców i świątyń nękany jednocześnie przez głód, biedę i przeludnienie.
  I w ten niezwykle skontrastowany świat wpisują się osoby, usiłujące wprowadzić choć odrobinę harmonii i nadziei.

  Agnes Gonxha Bojaxhiu – kobieta odziana w białe sari z szafirowym paskiem, z krwi i pochodzenia Albanka, obywatelka Indii, z powołania katolicka zakonnica, znana powszechnie...

  Czytaj więcej...

 • HM Nr 44 (3/2008) Lipiec-Wrzesień

  Emocje opadły. Medale rozdane. Dyskusje dotyczące błędów sędziowskich i niestrzelonych bramek powoli cichną. Można nareszcie wyłączyć telewizor i zauważyć, że istnieje również inny świat niż tylko boisko piłkarskie i trybuny wypełnione kibicami. Wakacje. Koniec z nauką, koniec z pracą. Wreszcie święty spokój.

  Właśnie. Kołacze się w głowie pytanie: czy wakacje to święty spokój? Dobrze, że są wakacje i urlopy. Pytanie tylko: jak je przeżyjemy, czy będzie to prawdziwy wypoczynek?

  Czas wolny od obowiązków zawodowych jest wspaniałą okazją do umacniania naszych więzi, wychodzenia z samotności. Benedykt XVI zauważa, że w świecie, w którym żyjemy, wzmocnienie ciała i ducha jest niemal niezbędne, zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają w mieście, gdzie warunki życia i jego nierzadko szaleńcze tempo pozostawiają ...

  Czytaj więcej...
   

 • HM Nr 45 (4/2008) Październik-Grudzień

  Im bliżej końca roku tym częściej będziemy poddawani presji przeróżnych plebiscytów, losowań i rankingów. Wybierani będą: najlepszy, najbogatszy, największy, najpiękniejsza… naj…
  I chyba dobrze, że te wątpliwej jakości emocje wynikające ze wspomnianych wyborów nas praktycznie ominą. Z prostej przyczyny. Nasz zwycięzca w najbardziej prestiżowym rankingu został już ogłoszony przez Ojca Świętego Benedykta XVI dnia 28 czerwca 2007 roku. Człowiekiem Roku jest św. Paweł z Tarsu.


  Postać która fascynuje ludzi od dwudziestu wieków. Kim był? Dlaczego przez wieki budzi zachwyt i kontrowersje? Dlaczego od chwili, w której pojawił się na arenie dziejów, on sam i to co głosił, wywołuje spory?

  Jego życie można porównać do gigantycznego maratonu. Pokonał prawie 16 tysięcy kilometrów. A musimy pamiętać, że nie dysponował...

  Czytaj więcej...