Strona główna arrow Inne kraje
Inne kraje
Znaleźć serce, by kochać Drukuj Poleć znajomemu
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Bardzo serdecznie i gorąco pozdrawiam z Afryki z misji w sercu Kamerunu, z buszu i wioski Nkol Avolo.

Obecnie rozpoczyna się u nas pora suszy. Jeszcze nie wiem, co to oznacza dla misjonarzy, szczególnie dla tak świeżo upieczonych jak ja. Wiem już, jak wygląda pora deszczowa. Codziennie ulewne burze, brak prądu, praca przy świeczce, czasem brak wody, nieprzejezdne drogi.

Przyjechałam do buszu 1 października, w święto Teresy od Dzieciątka Jezus – patronki misji. Przez jej wstawiennictwo zawierzam siebie Bogu każdego dnia. Ludzie mówią, że misjonarze mają dodatkowych Aniołów Stróży, żeby nas pilnowali. Chyba jest w tym coś z prawdy – sama już tego doświadczyłam. Spotkanie z wężami, skorpionami i ostatnio tyfus.

Mieszkam w wiosce, gdzie...
Czytaj całość
 
Zaproszenie do szopki w Monsaraz Drukuj Poleć znajomemu
Okres świąt Bożego Narodzenia to czas kiedy w wielu miejscach pojawiają się okolicznościowe ozdoby. Choinki, Święty Mikołaj, szopki, świecidełka ozdabiają nie tylko domy, ale i ulice miast. Ciekawą formą ozdobienia miasta jest umieszczenie figur szopki bożonarodzeniowej w Monsaraz w Portugalii.

To średniowieczne miasto od grudnia do 6 stycznia zamienia się w ogromną szopkę. W tym roku 46 figur naturalnej wielkości rozmieszczono w różnych miejscach miasta - wszystkie skierowane są w kierunku Betlejemskiej Szopy.

Już po raz trzynasty odwiedzający to miasteczko wśród średniowiecznych murów i zabudowań mogą "cofnąć się w czasie" i włączyć się w wędrówkę do miejsca, gdzi narodziło się Dzieciątko Jezus.

Przy bramie wejściowej do miasta obserwują wchodzących rzymscy żołnierze. Przy jednym z wodopojów...
Czytaj całość
 
Bliżej Serca Pana Jezusa Drukuj Poleć znajomemu
Baffusam, półtoramilionowe miasto (a właściwie zlepek dużych wiosek, połączonych targowiskiem) w którym 8 grudnia 2009 r. polskie Siostry Pallotynki, na zaproszenie ks. bpa Józefa Atanga, rozpoczęły intensywną pracę na wielu frontach. Jednym z nich jest edukacja młodzieży.

W mieście była średnia szkoła handlowa pod wezwaniem Sacre Coeur (Najświętszego Serca Pana Jezusa), która miała zostać zamknięta w czerwcu 2011 r., gdyż jej budynek nie był remontowany od 1968 r.
Przeciekał dach, nie było wody i elektryczności. Brakowało ławek i taboretów dla 280 uczniów.

Utrata szkoły stanowiłaby ogromną stratę dla dzieci i młodzieży, gdyż pozbawiałaby ich dostępu do nauki. Aby ich ratować, ks. bp Dieudonne Watico zwrócił się do Sióstr Pallotynek z prośbą o objęcie patronatu nad szkołą.

We wrześniu 2011 r. s. Anna Sęk została mianowana dyrektorką. Ostro zabrała się do pracy. W ciągu...
Czytaj całość
 
Prośba o modlitwę o pokój w Demokratycznej Republice Konga Drukuj Poleć znajomemu
Oto opis sytuacji wojny i trwającej przemocy we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga, gdzie posługują pallotyni: kapłani, bracia i siostry. W tych trudnych czasach, chcemy zapewnić o naszej solidarność i wsparciu w modlitwie naszych braci i siostry z rodziny pallotyńskiej, oraz wszystkie osoby dotknięte tą straszną sytuacją.

Odpowiadając na prośbę ks. Romualda Uzabumwana, proszę wszystkich członków rodziny pallotyńskiej o modlitwę za szczególnym wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Pokoju o trwały pokoju i dobrobytu w tym kraju. Proszę o dołączenie tej intencji do waszych modlitw osobistych i wspólnotowych.
ks. Jakub Nampudakam
Przełożony Generalny


Drodzy Bracia i Siostry,
Piszę do was, aby poinformować o aktualnej sytuacji we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga, gdzie nasi bracia i siostry pallotyni pracują głównie w dwóch miejscach: w parafii w Rutshuru i w Centrum Formacji w Keshero – diecezja Goma. Obecnie te dwa miejsca są pod okupacją rebeliantów.

Po kilku dniach względnego spokoju, w zeszłym tygodniu...
Czytaj całość
 
Sokal. Intronizacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia Sokalskiej Drukuj Poleć znajomemu
30. września 2012 r. w Sokalu odbyła się podniosła uroczystość Intronizacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia Sokalskiej. Uroczystość połączono z odpustem parafialnym ku czci patrona kościoła św. Michała Archanioła.

Uroczystościom przewodniczył Wikariusz Generalny Archidiecezji Lwowskiej Obrządku Łacińskiego ks. infułat Józef Pawliczek. Kopię Cudownego Obrazu mieszkańcy Sokala przywitali przy greckokatolickiej cerkwi pw. św. Michała Archanioła a następnie odbyła się procesja do centrum miasta do kościoła rzymskokatolickiego, gdzie na Wizerunek Matki Bożej oraz pielgrzymów z Hrubieszowa oczekiwało duchowieństwo oraz wierni obu katolickich obrządków. Po wprowadzeniu kopii Obrazu MB Sokalskiej do kościoła odbyło się przekazanie Obrazu miejscowej wspólnocie, a następnie odprawiono Mszę św. koncelebrowaną przez Ojców Bernardynów z Hrubieszowa i Ukrainy a także duchowieństwo rzymsko i greckokatolickie..
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 120
SMS misje