Meksyk
Drugie rekolekcje ministrantów z Tenango Drukuj Poleć znajomemu
To już drugie rekolekcje ministrantów w naszej krótkiej, bo niespelna dwuletniej historii grupy ministranckiej z Tenango del Aire. Małymi krokami ministranci wpisują się zarówno w codzienność naszej parafii i sanktuarium Jezusa Milosiernego, jak i w świadomość naszego małego pueblo.

Ważne, że są i chcą dać z siebie to, co mają najpiękniejszego – dar swoich młodych serc, pełnych chęci i zapału do współtworzenia Kościoła wTenango.

Na nasze rekolekcje wyjechaliśmy 21 maja do centrum rekolekcyjnego w Delicias. A więc w to samo miejsce co przed rokiem. Grupa liczyła siedemnaścioro dzieci - ministrantów i ministrantek oraz kilka mam (również moja) do pomocy w kuchni i opieki nad dzieciakami. Tak, tak - moja Mama z nami się wybrala, ale niekoniecznie do opieki nade mną - od 15 maja przebywa w Tenango i poznaje moje życie na misyjnym szlaku i życie tutejszych ludzi.

Tematem przewodnim naszych rekolekcji było zawolanie “Bądźmy razem dla Kościoła” . Nieprzypadkowo ten temat wybrałem. Nasza grupa obecnie liczy 24 ministrantów i ministrantek. Wielu młodych ludzi przewinęło się przez nią – niestety, nie wszyscy zostali i trwają, choć w zasadzie jest oczywiste, że nie wszyscy...


Czytaj całość
 
La Sagrada Familia Drukuj Poleć znajomemu

W tydzień po 14 lutego, w naszej parafii miało miejsce kolejne piękne i ciekawe wydarzenie. Tym wydarzeniem było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez małżonków należących do naszej parafialnej grupy rodzin chrześcijańskich – „La Sagrada Familia” (Święta Rodzina), którą mam przyjemność prowadzić.

Przez trzy spotkania małżonkowie przygotowywali się do tej uroczystości. Muszę tu zaznaczyć, że spotkana grupy odbywają się raz w miesiącu w każdą trzecią niedzielę miesiąca.
Spotkania przygotowujące polegały na analizie i przemyśleniu istoty Sakramentu Małżeństwa i słów przysięgi ślubnej. Taki swoisty powrót do tego co przyrzekli sobie przed laty, a zarazem refleksja nad przysięgą małżeńską i jej realizacją w codziennym życiu małżeńskim i rodzinnym.

Uroczystość...

Czytaj całość
 
Dia de Amistad Drukuj Poleć znajomemu
W Meksyku dla jednych  14 lutego to „Dzień zakochanych”, „Dzień miłości”, a dla mnie i moich ministrantów to „Dia de amistad” – „Dzień przyjaźni”. I właśnie w atmosferze przyjaźni i koleżeństwa świętowaliśmy ten dzień.

Z pomocą rodziców udało nam się zorganizować kolację, na którą każda z mam przygotowała coś do jedzenia, oczywiście tradycyjnie po meksykańsku. Zaś ministranci i ministrantki kilka tygodni wcześniej losowali imiona kolegów i koleżanek z grupy, którym kupili prezenty, aby się podczas kolacji nimi wymienić. Z uwagi na czteroosobową przewagę dziewczynek w grupie ja wraz z ks. Bartkiem również zostaliśmy włączeni do losowania i przypadły nam po dwie ministrantki, tak aby każdy był zadowolony.

Na nasze świętowanie przybyli także..
Czytaj całość
 
Solidarni w żałobie Drukuj Poleć znajomemu
Misterium mortis - tajemnica śmierci dotknęła Polaków. Ta największa tajemnica ludzkości dotknęła nasz polski naród, każdego i każdą z nas. Tak w kraju jak i poza jego granicami.

I tu na meksykańskiej ziemi, gdzie posługujemy, zapłakały nasze serca i popłynęła modlitwa pełna bólu, ale i ufności w Bożą opatrzność nad naszym narodem i w miłosierdzie Boże dla kwiatu polskiej polityki, na czele z panem prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego Żoną.

11 kwietnia, w dzień Święta Bożego Miłosierdzia, wraz z licznie przybyłą Polonią meksykańską na czele z naszą panią ambasador Anną Niewiadomską, oraz pielgrzymami zgromadzonymi na Mszy Świętej w liczbie ok. 15 tys. pod przewodnictwem...

Czytaj całość
 
Pierwsza rocznica ministrantów w Tenango del Aire Drukuj Poleć znajomemu
Tak, tak , minął  pierwszy rok jako formalnej grupy ministrantów-„los monaguillos” w Tenango del Aire. Wszystko zaczęło się po moim przyjeździe do Meksyku, aby posługiwać w naszej parafii św. Jana Chrzciciela i sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Moją pierwszą inicjatywą było właśnie utworzenie grupy ministrantów, co z Bożą pomocą udało się. Wcześniej takowej grupy nie mieliśmy.
No i ruszyło to Boże dzieło 15 listopada 2008r. Pierwsza grupka kandydatów liczyła osiem osób. Dziś, po roku, cała grupa to 27 ministrantów, którą stanowi 11 chłopców i 16 dziewczynek w wieku od 8 do 16 lat.

Naszą pierwszą w historii uroczystość rocznicową rozpoczęliśmy o godz. 9.30 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Bartek. Podczas niej - jest to parafialna Msza św. dziecięca - po raz pierwszy wprowadziliśmy wraz z ministrantami śpiewy przy akompaniamencie gitary. To taki zaczyn pod budowę scholki muzycznej.

Również podczas Eucharystii miały miejsce dwa ważne wydarzenia: pierwszym było wprowadzenie do grupy pięciu nowych kandydatów, którzy...Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 103
SMS misje