Meksyk
Miłosierdzie Boże nie zna granic Drukuj Poleć znajomemu
Miłosierdzie Boga nie zna granic – to fakt dobrze nam znany, ponieważ nas samych Jezus Miłosierny zanurza w zdrojach miłosierdzia. Zatem w sposób szczególny manifestujemy naszą radość w pierwszą niedzielę po Wielkanocy w dniu święta Miłosierdzia Bożego. Cały chrześcijański świat składa wtedy Bogu dziękczynienie za Jego największy atrybut – Miłosierdzie. W tym dziękczynieniu nie bez udziału jest też Tenango del Aire.

Dzień święta Miłosierdzia Bożego to moment kulminacyjny naszego posługiwania duszpasterskiego w parafii i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Można śmiało powiedzieć, że jest to swoisty sprawdzian z naszej pracy na gruncie głoszenia kultu Bożego Miłosierdzia.

Każdego roku święto jest obchodzone nieco inaczej. Z jego przygotowaniem zawsze są związane spore emocje, aby ze wszystkim zdążyć na czas.
W tym roku wszystko szło bardzo sprawnie, aż do momentu, kiedy miano przywieźć 6 tysięcy krzeseł. Od tej chwili zaczęły się komplikacje, ponieważ nie dostarczono pełnej ilości krzeseł w zaplanowanym czasie, w sobotę. Pomimo to w niedzielę ok. 5.30 rano...
Czytaj całość
 
Podróże uczą i otwierają na świat Drukuj Poleć znajomemu
Podróże uczą i otwierają na świat. Doskonale to rozumiem, bo w życiu sporo razy miałem okazję coś zobaczyć i przeżyć dzięki podróżowaniu. Jednym z moich zamysłów w prowadzeniu grupy ministranckiej jest nie tylko formacja liturgiczna i wszystko, co się z tym wiąże, ale także formacja czysto ludzka. Kiedy się połączy jedno z drugim, daje to wspaniałe efekty. Takim elementem są odbywane przez naszą grupę dwa razy w roku wycieczki, jednodniowe - o ile uda nam się wspólnie na nie zarobić.

W tym roku udało nam się wyjechać po raz drugi. Tym razem zwiedziliśmy przecudowne Groty – Parque Nacional Grutas de Cacahuamilpa – w tamtejszym Parku Narodowym oraz historyczną stolicę srebra Taxco.

Wyjechaliśmy szukać przygód już ok. 4.30 rano. Powieki jeszcze się kleiły od snu, ale jak przygoda, to przygoda. W autobusie przez te kilka godzin drogi był czas na nadrobienie straconego snu, ale dzieci, jak to dzieci, szybko się ożywiły.

Po dotarciu do Parku Narodowego wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy podziemne groty ...
Czytaj całość
 
W cieniu Miłosierdzia Bożego Drukuj Poleć znajomemu
Minęło 13 lat posługi pallotyńskiej w Tenango del Aire. Pierwszy był tam ks. Zbigniew Lewandowski SAC, który przyleciał z Brazylii, kontynuowali kolejni pallotyni, już przybywający z Polski.

Jednym z naszych zadań jest głoszenie Miłosierdzia Bożego. Ku naszej radości kult ten rozwija się w Meksyku coraz bardziej. Na naszym terenie tworzymy sanktuarium Miłosierdzia Bożego i choć nie ma specjalnie temu celowi poświęconego budynku, a kościół parafialny nosi wezwanie św. Jana Chrzciciela zarówno ze stolicy kraju, jak i z innych regionów przybywa do sanktuarium wielu pielgrzymów.

Na pierwsze święto Miłosierdzia Bożego przybyło kilkaset osób. Co roku było ich więcej, a ostatnio trudno wręcz było policzyć – na pewno było ok. 16-17 tys. osób. Jest radość! – jak mówił mój proboszcz w Halembie. Ustawiamy specjalny namiot – ostatnio na 8 tys. krzeseł, pozostali korzystają z parasolek, gdyż tu, na wys. 2300 m n.p.m., słońce jest bardzo silne.
Ale najważniejsi są pielgrzymi przyjeżdżający już przez cały rok.

Dla mnie jest to szczególna radość, bo Miłosierdzie Boże jest cały czas obecne w moim życiu.
Jako ministrant przyjeżdżałem do Doliny Miłosierdzia Bożego...
Czytaj całość
 
Ziemia z Tepeyac dla Wadowic Drukuj Poleć znajomemu
Bazylikę w Guadalupe odwiedza rocznie prawie 20 milionów pielgrzymów. Przybywają oni nie tylko z Meksyku, ale również z całego świata, w tym też z Polski.

Chyba jednym z najsławniejszych pielgrzymów, przybywających pokłonić się panience z Tepeyac, był nasz wielki rodak, Sługa Boży Jan Paweł II. Po raz pierwszy przybył do Meksyku i tego szczególnego świętego miejsca ze swoją pierwsza pielgrzymką apostolską w 1979 roku, i w tym miejscu zawierzył Morenicie z Guadalupe pragnienie przybycia do ojczyzny. Matka wysłuchała go i wyprosiła tę łaskę u Syna.

23 lutego 2011 roku także przybyli do Bazyliki Polacy z Bielska-Białej i okolic na czele z ks. Pawłem Dankiem, kustoszem Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Przybyli, aby zabrać do Polski ziemię z Tepeyac – Guadalupe, ziemię z tak drogiemu sercu Jana Pawła II Meksyku.
Moment przekazania nastąpił podczas Mszy Świętej w czasie kazania. Eucharystii...
Czytaj całość
 
Meksyk - Nasze święto i nowy rektor Drukuj Poleć znajomemu
22 stycznia to nasz dzień. To dzień rodziny pallotyńskiej i członków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Dzień narodzin dla nieba naszego Ojca Założyciela Wincentego Pallottiego.

Jednak, zanim coś powiem o samej uroczystości, którą również tu, na meksykańskiej ziemi, w naszej wspólnocie pallotyńskiej i parafialnej w Tenango del Aire przeżywaliśmy, wcześniej opowiem o innym, także istotnym, wydarzeniu w naszej wspólnocie domowej.

20 stycznia br., w obecności przedstawiciela Zarządu naszej Prowincji, ks. Piotra Jankowskiego SAC, nastąpiło przekazanie obowiązków rektora wspólnoty pallotyńsjiej w Tenango del Aire ks. Bartkowi Pałysowi SAC.
Na czas tejże odpowiedzialności wraz z ks. proboszczen Grzegorzem Szmitem SAC życzymy naszemu nowemu Rektorowi przede wszystkim asystencji Ducha Świętego, opieki naszej Pani Królowej Apostołów i wstawiennictwa św. Wincentego Pallottiego. Niech ten czas będzie dla naszej wspólnoty czasem wzrastania w świętości i odpowiedzialności za powierzone nam dzieło w kulcie krzewienia Miłosierdzia Bożego w duch naszego charyzmatu pallotyńskiego.

W obliczu nowych...
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 103
SMS misje