Meksyk
Wakacje ministrantów z Tenango del Aire 2012. Cz. 2-4 Drukuj Poleć znajomemu
Kolejny dzień wakacji ministranckich i kolejne wydarzenia i niespodzianki. Od godziny jedenastej w środę wspólnie spędzaliśmy czas na zabawie, ale też na modlitwie i kiedy nadszedł czas zakończenia kolejnego dnia niespodziewanie otrzymałem wiadomość od naszej sekretarki, że ma przyjechać grupa pielgrzymów z Polski.

No i dzieciaki mogły się cieszyć jeszcze dłużej, bawiąc się i czekając wraz ze mną na przybyszów z Polski. Wspaniale było widzieć dzieciaki wraz pielgrzymami z tak drogiego mi Ślaska i mej archidiecezji katowickiej. Przyjechoły hanysy, moje ziomki.

Szczególne pozdrowienia dla naszego nowego arcybiskupa Wiktora Skworca, z darem modlitwy też ziom, br. Michał Szczygioł SAC. Księże Biskupie, wielu łask Bożych i opieki naszej Panienki z Guadalupe.

Piątkowe zajęcia wakacyjne ...
Czytaj całość
 
Wakacje ministrantów z Tenango del Aire 2012. Cz. 1 Drukuj Poleć znajomemu
Na tegoroczne wakacje zaplanowałem po raz kolejny sporo atrakcji i wydarzeń dla moich ministrantów. Będziemy się spotykać trzy razy w tygodniu.

Więcej się nie da, bo od czasu zmiany placówki, pracuję na dwóch parafiach i nie jest łatwo, ale człowiek nie taki żeby sobie nie poradził, jeśli ma dobre chęci. Problem też tkwi w transporcie, bo z Sam Miguel Xico do Tenango jest 23km drogi, a samochód mamy tylko jeden. Zawsze jeszcze jest transport publiczny, ale to znacznie wydłuża czas dojazdu i do bezpiecznych się nie zalicza. Przydałby się motor, ale to ponad nasze możliwości finansowe.
Hmmm...? Może jakiś dobry anioł by nas wspomógł? No i znów głośno myślę…

Tak więc, dzieciaki rozpoczęły swe wakacje w parafii. Od 11.00 do 16.00 wspólnie...Czytaj całość
 
Nowa placówka pallotyńska w Meksyku Drukuj Poleć znajomemu
Od ponad dwóch miesięcy wraz z ks. Bartkiem jesteśmy na naszej nowej placówce w parafii p.w. Nuestra Señora del Refugio w Valle de Chalco. Powoli, ale ufam, że skutecznie, wchodzimy w nową rzeczywistość – w parafię i duszpasterstwo. Nasi parafianie bardzo troszczą się o nas i na każdym kroku odczuwamy ich zainteresowanie, wielką sympatię oraz gotowość pomocy.

Tak wiec jesteśmy i działamy – w duchu charyzmatu pallotyńskiego. Perspektywy na przyszłość wydają się bardzo obiecujące, także jeśli chodzi o utworzenie i prowadzenie tu wspólnoty ZAK.

W czwartek odbyło się spotkanie naszego dekanatu, na którym Ksiądz Dziekan przedstawił moją kandydaturę na stanowisko Koordynatora Duszpasterstwa Młodzieży w dekanacie San Diego. Propozycja ta...
Czytaj całość
 
Benedicto, Hermano, tu eres Mexicano Drukuj Poleć znajomemu
Potrzeba 5-6 godzin, by dotrzeć samochodem z Tenango del Aire do Guanajuato-León-Silao. Chodzi o trzy, blisko siebie położone - miejsca w stanie Guanajuato, które nawiedził Ojciec Święty Benedykt XVI w czasie swej pielgrzymki do Meksyku. Chodzi, jak często była o tym mowa, o centrum geograficzne tego kraju

Nie mogę okiem znawcy/eksperta dzielić się wrażeniami na temat tego wydarzenia; zbyt mało czasu spędziłem w Meksyku. Nie byłem też fizycznie w miejscach papieskiego pielgrzymowania. Przelewam więc na papier moje spontaniczne odczucia, a także to, co usłyszałem od współbraci, co wyczytałem i „załapałem”, oglądając transmisje telewizyjne.

Jest niezaprzeczalną prawdą, że Ojciec Święty został przyjęty entuzjastycznie. Polacy w kraju mogli to dostrzec, śledząc dostępny przekaz radiowy i telewizyjny. Reakcje ludzi, którzy wiwatowali na cześć Papieża na trasie i w czasie jego przejazdów, mogły czynić wrażenie. Można było często słyszeć, że jest to najbardziej katolicka część Meksyku. Tytułem przykładu: Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne formuje ok. 300 kandydatów do kapłaństwa.

W naszej Wspólnocie mogliśmy...
Czytaj całość
 
Tak zakończyliśmy 2011 rok... Drukuj Poleć znajomemu
Grudzień dla dzieciaków z grupy ministranckiej św. Wincentego Pallottiego w Tenango del Aire, był bardzo ciekawy i bogaty w nowe doświadczenia i przygody. Z niecierpliwością ministranci wyczekiwali przerwy świątecznej, zwanej tu Vacaciones de Navidad – wakacje Bożego Narodzenia. Trwają one w Meksyku od trzeciej niedzieli adwentu aż do 3 stycznia.

Dla naszej grupy ministranckiej w tym czasie nie ma wakacji od Kościoła i specjalnych zajęć połączonych z zabawą, wypoczynkiem, katechezą i wycieczkami. Coś i dla ciała i dla ducha.

Wakacje rozpoczęliśmy z wysokiego „C”. Już w trzecią niedzielę adwentu, udaliśmy się wspólnie z rodzicami do nowo otwartego Centrum Kultury Meksykańskiej w Texcoco. Na początek dnia wysłuchaliśmy koncertu gitarowego, a zaraz po nim udaliśmy się do filharmonii na koncert Chóru Stanowego Meksyku. Resztę dnia dzieciaki spędziły na zabawach w parku.

Kolejne dwa dni to spotkania...
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 103
SMS misje