Strona główna arrow Brazylia
Brazylia
Rekolekcje karnawałowe w Rio de Janeiro Drukuj Poleć znajomemu
W Centrum Pastoralnym Miłosierdzia Bożego w Rio de Janeiro odbyły się I otwarte Rekolekcje Karnawałowe.

Rekolekcjom przewodniczył kustosz sanktuarium ks. Jan Sopicki SAC. Rekolekcje otwarte pozwoliły na duży przepływ uczestników co było dla organizatorów ćwiczeniem w zaufaniu Opatrzności Bożej, której nie brakowało.

Rozpoczynając rekolekcje ks. Jan wygłosił konferencję o Duchu Świętym, mówił też o „Uczcie Baranka” Scotta Hahna.
Pallotyński kleryk Joao Paulo przedstawił postać św. Wincentego Pallottiego, a postulant Denilson dał świadectwo swojego powołania. Odwiedził nas też przełożony Regii Matki Bożej Miłosierdzia, ks. Jarosław Chmielecki SAC.

Czytając fragmenty...


Czytaj całość
 
Drogi Naszej Pani Drukuj Poleć znajomemu
Z Rio de Janeiro do Aparecidy wyruszyła pierwsza pielgrzymka rowerowa. Start poprzedziła uroczysta Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Rio, w którym posługują polscy pallotyni. Specjalnego błogosławieństwa uczestnikom pielgrzymki udzielił arcybiskup Rio de Janeiro Orani Tempesta.

Z sanktuarium Bożego Miłosierdzia pątnicy udali się do sanktuarium Matki Bożej na Skale (Nossa Senhora da Penha), gdzie dołączyła do nich druga grupa rowerowa. Pielgrzymce przewodzi ks. Krzysztof Sopicki SAC, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Rio i aktywny kolarz. Specyfiką tej pielgrzymki rowerowej – pierwszej, w której biorą udział rowerzyści-amatorzy - jest to, że trasa poprowadzi polnymi drogami poprzez tereny górzyste i wyniesie około 435 km.

Natomiast kolejna grupa rowerowa wyruszyła z pallotyńskiej parafii Matki Bożej Fatimskiej z Niterói. Wśród tych pielgrzymów większość stanowią...
Czytaj całość
 
Odpust św. Sebastiana Drukuj Poleć znajomemu
20 stycznia parafia św. Sebastiana w Itaipu obchodziła doroczny odpust parafialny. Od samego rana wiele osób przychodziło do kościoła, aby modlić się przez wstawiennictwo św. Sebastiana, prosić go o potrzebne łaski podziękować za otrzymane dary.

Po południu rozpoczęły się przygotowania do wielkiej procesji z figurą świętego patrona. O godzinie 19.00 ze śpiewem i modlitwą rozpoczęła się procesja, która przeszła ulicami parafii. W procesji obok figury szedł Przełożony Regii Matki Bożej Miłosierdzia ks. Jarosław Chmielecki SAC i nasz proboszcz ks. Kazimierz Pac SAC.

Po dojściu do kościoła rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. Jarosław, a do koncelebrujących księży dołączył również ks. Jacek Wójcik SAC. Kościół zapełnił się nie tylko parafianami, ale i gośćmi...

Czytaj całość
 
VII Oktawa Epifanii w Itaipu Drukuj Poleć znajomemu
W dniach od 6 do 13 stycznia w parafii św. Sebastiana w Itaipu odbyła się VII Oktawa Epifanii. W tym roku oktawa była przygotowana przez Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego i Młodzież Pallotyńską. Temat przewodni brzmiał: „Młodzieży, rozpal wiarę ożyw miłość, to również jest twoja misja”.

Młodzież Pallotyńska przygotowała oktawę wchodząc w rytm przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży Rio de Janeiro 2013.
Każdego dnia Msza św. była celebrowana przez naszego proboszcza ks. Kazimierza Paca SAC i zaproszonych gości.

Na otwarcie obchodów Oktawy Objawienia Pańskiego przybył Przełożony Regionalny ks. Jarosław Chmielecki SAC, który poruszył temat: „Świadomość misyjna, centralny cel św. Wincentego Pallottiego”.

Diakon Valdir podzielił się z nami rozważaniami...
Czytaj całość
 
VI Pallotyńska Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych Drukuj Poleć znajomemu
Zwyczajem poprzednich lat, parafia św. Benedykta Czarnego w Itaperunie - RJ z inicjatywy proboszcza ks. Zbigniewa Lewandowskiego SAC zorganizowała VI Pallotyńską Wystawę Szopek Bożonarodzeniowych.

Wystawa cieszyła się dużą popularnością. W dniach od 17 grudnia 2011 do 1 stycznia 2012 odwiedziło ją wielu mieszkańców i gości Itaperuny.

Każdego wieczoru można było również posłuchać koncertu muzyki bożonarodzeniowej, obejrzeć jasełka przygotowane przez dzieci oraz skosztować regionalnych potraw.

Szopki były wystawione w budującym się centrum pastoralnym im. Bł. Jana Pawła II. Wśród nich znalazły się te, które zostały przekazane przez przyjaciół, księży pochodzących z różnych regionów Brazylii i świata oraz wykonane...
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 70 z 306
SMS misje