Strona główna arrow Brazylia
Brazylia
JEŚLI PAN BÓG JEST Z NAMI, KTÓŻ PRZECIWKO NAM? Drukuj Poleć znajomemu
    Świat idzie do przodu i nasze życie zmienia się. Znane powiedzenie mówi, że życie zaczyna się po czterdziestce, ale moje zaczęło się po pięćdziesiątce. Moje nowe życie. Zmieniłem parafię. Na prośbę przełożonego objąłem parafię św. Angelo w Novo Airão, należącą również do diecezji Manaus. Gloria, jaką zastałem, po 16 latach, stała się parafią zupełnie inną niż kiedyś. Powód jest bardzo prosty: warunki ekonomiczne, socjalne, rozwój gospodarczy miasta – wszystko to wpłynęło również na moją parafię. Zaczęły być realizowane, od lat zapowiadane, projekty  rozwoju i zagospodarowania dzielnicy. Zniknęła moja dawna favela. Nie ma już żadnego domu na palach, które Czytelnicy oglądali na zdjęciach. Ponad 3500 moich parafian przeniosło się na inne tereny.
 
Czytaj całość
 
Campanha da Fraternidade 2015 Drukuj Poleć znajomemu
Jak zawsze w Wielkiego Postu., w Brazylii mamy Campanha da Fraternidade, czyli Kampanię Braterstwa. Wyznam szczerze, że jest ona w tym roku wyjątkowo ciekawa i bardzo potrzebna. Jej temat to: „Braterstwo: Kościół i społeczeństwo.” Celem ogólnym tegorocznego programu duszpasterskiego, bo chyba tak trzeba to określić, chcąc najzwięźlej wyrazić esencję Kampanii, jest rozwój i pogłębienie w świetle Ewangelii, dialogu i współpracy między Kościołem i społeczeństwem.

Nie można tego rozumieć jakoby Kościół i społeczeństwo byłyby dwoma odrębnymi rzeczywistościami. My, katolicy, jesteśmy przecież też społeczeństwem, przynajmniej pewną jego częścią. Niestety, społeczeństwo, świadomie lub nie, od Kościoła nieustannie się separuje, chcąc nas przedstawiać jako coś przestarzałego i zbędnego. A tymczasem tak nigdy nie było, nie jest i nie powinno być. Ten rozwój i pogłębienie dialogu ze społeczeństwem...
Czytaj całość
 
Pierwsza profesja w Itaperunie Drukuj Poleć znajomemu
1 lutego podczas Mszy św. o godzinie 19.00 w parafii św. Benedykta w Itaperunie miała miejsce pierwsza profesja Bruno Bauera, pallotyńskiego nowicjusza z Regi Matki Bożej Miłosierdzia.

Na tę uroczystą chwilę przybyło wielu parafian, gdyż Bruno pochodzi z naszej parafii. Z ogromną radością byliśmy świadkami jak jeden z nas składa profesję zakonną, podpisuje zobowiązanie posłuszeństwa i otrzymuje pallotyńskie szaty.

Obok rodziny i znajomych Bruna byli obecni klerycy, nowicjusze, księża, a wśród nich...

Czytaj całość
 
PALLOTYNI NA CAŁYM ŚWIECIE ŚWIĘTUJĄ OKTAWĘ EPIFANII Drukuj Poleć znajomemu
„Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2, 2) – te słowa Trzech Mędrców stały się inspiracją do świętowania przez Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego – Pallotynów Oktawy Epifanii.
Jej inicjator, św. Wincenty Pallotti (1795 - 1850) zaprosił wszystkich, aby przyszli oddać hołd Bogu, który objawił się w postaci słabego dzieciątka.


Podczas Oktawy w Rzymie od 6 do 13 stycznia odprawiano Msze św., podczas których ukazywano jedność wiary chrześcijańskiej mimo różnorodności obrządków, charyzmatów, duchowości.

Pallotyni w różnych częściach świata także celebrują Oktawę Objawienia Pańskiego. W kościele Królowej Apostołów w Rzymie uroczystej Mszy św. na otwarcie oktawy Epifanii w dniu 6 stycznia 2015 roku przewodniczył wice generał pallotynów ks. Adam Golec SAC. Podczas homilii przypomniał, że rok 2015 będący rokiem Życia Konsekrowanego jest okazją, aby prosić Maryję, dzięki której było możliwe wcielenie Syna Bożego, aby był to rok odnowy życia chrześcijańskiego i apostolskiego świadectwa. „Podobnie jak Mędrcy możemy kierować się światłem, aby pokonać wszystkie przeszkody, które napotykamy w naszym kroczeniu ku Bogu. Odpowiedź ...
Czytaj całość
 
IX Pallotyńska wystawa szopek 2014 w Brazylii Drukuj Poleć znajomemu
Już 95 szopek można było oglądać na pallotyńskiej wystawie w Itaperunie. Od 8 grudnia 2014 do 1 stycznia 2015 przedsionek, wirydarz z ogrodem i nowa zakrystia przy kościele św. Benedykta w Itaperunie zamieniły się w wystawę przedstawiającą Boże Narodzenie.

To już po raz dziewiąty w tej parafii z inicjatywy proboszcza ks. Zbigniewa Lewandowskiego SAC można kontemplować różne formy przedstawienia narodzenia Mesjasza.

Otwarcia wystawy dokonał ...

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 306
SMS misje