Cytaty
Święty Wincenty Pallotti - zjednoczyć się z Bogiem Drukuj Poleć znajomemu
Nastawienie do służby w sprawach ważnych i błahych powinno wypływać ze wzajemnej miłości, która pozwala Bogu zamieszkać wśród ludzi.


Stałe, pokorne, pełne ufności trwanie w skupieniu modlitewnym jest potężnym i niezawodnym środkiem do uświęcenia, gdyż ściąga łaskę i błogosławieństwo Boże na nasze człowieczeństwo, jak również na prace podejmowane ku większej chwale Boga i dla uświęcenia bliźnich. ...

Czytaj całość
 
Św. Wincenty Pallotti - z miłości ku Bogu Drukuj Poleć znajomemu
 Do rzeczy spełnianych z miłości ku Bogu przywiązujmy wielką wagę, ponieważ nawet niepozorne czyny mogą otrzymać nagrodę ponad miarę.


Należy tak postępować, aby nie dać nikomu powodu do złości, nienawiści i prześladowania, co mogłoby się przytrafić na skutek nieroztropności. Dlatego należy się modlić o roztropność w postępowaniu z bliźnimi. ...

Czytaj całość
 
Święty Wincenty Pallotti - praktykować święte życie Drukuj Poleć znajomemu
Zaraz po przebudzeniu oraz w ciągu dnia niech wszyscy czynią znak krzyża i odnawiają ufność w Bogu, aby zostali umocnieni potęgą Ojca, uświęceni mądrością Syna i miłością Ducha Świętego.
Czynności swe będę wykonywał w taki sposób, aby wskutek nadmiernego pośpiechu nie było zbytniego rozproszenia.
Prawdziwa doskonałość nie polega na pielęgnowaniu świętych idei i pragnień, ale na stałym praktykowaniu świętego życia.
...

Czytaj całość
 
Święty Wincenty Pallotti - czynić dobro Drukuj Poleć znajomemu
Radość i wesele ducha powinny się objawiać w skromnym spojrzeniu, w wykonywaniu obowiązków. Nie mając radosnego usposobienia i wesela ducha, mało osób pociągniemy za Chrystusem. Pochmurne usposobienie wielu zniechęca do naśladowania Jezusa.


Nauczając innych, zacznijcie od modlitwy i starajcie się o wydanie tego owocu, jaki pragnęlibyście widzieć w nauczanych. Niech we wszystkich króluje Miłość.
Należy służyć swą pracą bez chęci rozkazywania. Nawet sam zwierzchnik, wydając współpracownikom zlecenia, niech czyni to tak, jakby prosił o przysługę.Użycz mi, o Panie, daru nieustannej modlitwy, dobrego wykorzystania czasu, odnoszenia zwycięstwa nad pokusami, a także daru zrozumienia, abym mógł dokonywać dla Ciebie, Boże, wielkich rzeczy. ...

Czytaj całość
 
Wiara jest darem... Drukuj Poleć znajomemu

WIARA JEST DAREM, ALE JEDNOCZEŚCNIE JEST TEŻ ZADANIEM

Proszę was także, byście pamiętali o mnie w waszych modlitwach i ofiarach, tak jak pamiętaliście o moim wielkim Poprzedniku.
Proszę was, trwajcie mocni w wierze! Trwajcie mocni w nadziei! Trwajcie mocni w miłości!

Benedykt XVI

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 40