Cytaty
Oczekuj wielkich rzeczy Drukuj Poleć znajomemu
Oczekuj wielkich rzeczy. Pilnie pracuj nad poznaniem Woli Bożej i żadnej ofiary i trudów Panu Bogu nie odmawiaj. Módl się o pogodne usposobienie dla siebie i innych. Módl się nie więcej, ale lepiej – i ufaj.

św. Maksymilian Maria Kolbe
 
Być człowiekiem sumienia Drukuj Poleć znajomemu
Być człowiekiem sumienia, (…) to znaczy angażować się w dobro i pomnażać je w sobie i wokół siebie, a także nie godzić się nigdy na zło.
Jan Paweł II
 
Najgorsza choroba Drukuj Poleć znajomemu
Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica, ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym, przez wszystkich opuszczonym.

Bł. Matka Teresa z Kalkuty

 
Święty Wincenty Pallotti  dążyć dodoskonałości Drukuj Poleć znajomemu
Dzięki najwyższej łaskawości Bożej poznaję, że doskonałość polega na wykonywaniu z najczystszą intencją tego wszystkiego, czego wymaga powołanie i praca, którą wykonuję.
Należy dbać, aby życie naznaczone było ciągłym postępem, to jest nieustającym wzrostem w świętości i doskonałości ewangelicznej.
...

Czytaj całość
 
Św. Wincenty Pallotti - pamięć obecności Bożej Drukuj Poleć znajomemu
Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami: jest z nami Ojciec, jest Syn, jest Duch Święty; są z nami wszyscy aniołowie i święci oraz ich Królowa, a nasza Matka, Najświętsza Maryja.Chciałbym znajdować się na każdym miejscu na ziemi, aby wspomagać nędzę ubogich i niemoc chorych.

...
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 40