Strona główna arrow Misjonarz w potrzebie
Misjonarz w potrzebie
24 marca - dzień pamięci o misjonarzach męczennikach Drukuj Poleć znajomemu
24 marca po raz kolejny jest celebrowany Dzień Modlitwy i Postu dla uczczenia pamięci misjonarzy, którzy oddali swoje życie za Ewangelię. Data 24 marca została wybrana dla upamiętnienia dnia zamordowania w 1980 roku arcybiskupa São Salvador Oscara A. Romero.

Inicjatywa obchodzenia tego dnia powstała w 1993 roku we Włoszech w grupie Młodzieży z Papieskich Dziel Misyjnych i w ostatnich latach zdobywa swoich zwolenników w innych krajach.

“Niezliczona liczba naśladowców Chrystusa została ukrzyżowana razem z Nim. Wszyscy oni znaleźli w krzyżu Chrystusa oraz w Eucharystii siły aby walczyć, nieść Słowo które wyzwala, służyć najbardziej potrzebującym”, czytamy w apelu zachęcającym do podjęcia w tym dniu modlitwy i postu. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich ludzi dobrej woli, szczególnie do chorych i cierpiących aby ofiarowali swoje cierpienia w intencji pamięci misjonarzy, którzy zginęli dla Ewangelii, tworząc w ten sposób duchowa pomocy dla misjonarzy, którzy pracują na polu ewangelizacyjnym i upraszać o nowe powołania misyjne.

Według danych włoskiej agencji misyjnej Fides w latach 1980-1989 zostało zamordowanych 115 misjonarzy.
- Nie jest to z pewnością liczba dokładna, gdyż obejmuje nazwiska tylko tych zamordowanych misjonarzy, o których informacje...

Czytaj całość
 
Pomoc misjonarzom w PNG Drukuj Poleć znajomemu
Trzęsienie ziemi i tsunami, które nawiedziło Japonię dotarło również do Papui Nowej Gwinei. Zalało błotem naszą stację misyjną w Boram (Wewak). Misjonarzom nic się nie stało, są tylko znaczne szkody materialne.

Prosimy zatem o szczególną modlitwę, o siłę dla misjonarzy i Papuasów przy uporządkowaniu zniszczeń.
Sytuacja ta pociągnie za sobą znaczne wydatki, gdyż zniszczone zostały samochody, wyposażenie domu i kaplicy, a także częściowo niedawno wyremontowanego kościoła. Prosimy zatem o ewentualne wsparcie materialne, za które już teraz serdecznie dziękujemy.

Zainteresowanych pomocą dla naszych Współbraci informujemy, iż zostało utworzone konto, na które można wpłacać ofiary na ten cel.
Nr konta PL 36124012131111001038599551 z dopiskiem tsunami

Sekretariat Misyjny Księży Pallotynów Prowincji Zwiastowania Pańskiego

 
Podziękowanie za modlitwę Drukuj Poleć znajomemu
Drodzy Przyjaciele Misji! Kiedy na początku 2010 roku wsiadałem w Papui do samolotu, aby wziąć udział w Zebraniu Prowincjalnym, nawet się nie spodziewałem, że w tym momencie kończy się dla mnie 13 letnia praca na misjach. Niemal prosto z samolotu znalazłem się w szpitalu. Po całej serii badań okazało się, że przyjdzie mi walczyć z chorobą nowotworową.

Nie jest łatwo przyjąć taką wiadomość, zawsze pojawi się pytanie: dlaczego ja? Do tego doszło jeszcze pytanie, co z moimi parafianami w Papui, których zostawiłem na miesiąc, a już tam nie wrócę. Na szczęście moi współbracia w Papui z wielkim poświęceniem starają się zapewnić im obsługę sakramentalną. Moi byli parafianie nie mają na razie większych szans, aby dostać proboszcza na stałe, gdyż w diecezji Wewak ponad 1/3 parafii jest bez księdza.

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim, którzy w tych trudnych chwilach wspierali mnie swoją modlitwą. W tym minionym roku były bardzo trudne chwile , ale jakoś z pomocą Bożą i wielu wspaniałych ludzi przez to przeszedłem.

Wiem, że Pan Bóg ma w tym jakiś swój plan. Walka z chorobą nie jest zakończona. Wszystko w ręku Boga, a ja dziękując jeszcze raz za modlitwę w dalszym ciągu o nią proszę.
Proszę też o modlitwę za moich parafian, których zostawiłem w Papui.

Wszystkim niech Dobry Bóg błogosławi.
Szczęść Boże!

Ks. Jacek Bilik SAC
 
Z misjonarską prośbą Drukuj Poleć znajomemu

W marcu ubiegłego roku objąłem duszpasterską opieką stację misyjną w Boiken, położoną na wybrzeżu, ok. 40 km od Wewak, w kierunku zachodnim.

Sama stacja znajduje się na niewielkim wzniesieniu, skąd roztacza się piękny widok na morze. Przynależą do niej dwie zamieszkałe wyspy oraz pięć ośrodków, w których zbierają się ludzie, by oddawać cześć Stwórcy. W sumie 21 wiosek.

Nie mam łodzi, by dopływać do wysp. Nie mam samochodu przydzielonego do pracy. Ale to nie są dla mnie przeszkody, bym nie mógł czynić posługi duszpasterskiej wśród wiernych. Z tym radzę sobie dość dobrze.
Nawet przygotowałem już i rozpocząłem Program Duchowej Odnowy Parafii przygotowujący do...

No właśnie! W roku 2008 będzie obchodzony Jubileusz setnej rocznicy przybycia do Boiken pierwszych katolickich misjonarzy. Nadmienić też należy, że Boiken było...


Czytaj całość
 
Misjonarz w potrzebie Drukuj Poleć znajomemu

Parafianie z parafii Roma postanowili wybudować nowy dom parafialny (plebanię), w którym oprócz pomieszczeń mieszkalnych dla księdza byłoby także biuro parafialne i pokój dla katechistów, którzy opiekują się parafią pod nieobecność księdza.

Obecny dom parafialny jest już w stanie nie nadającym się do remontu i mieszkanie w nim jest niebezpieczne – w każdej chwili może się zawalić

Dla ludzi z Romy, żyjących z uprawy poletek i posiadających niewielkie dochody, jest to bardzo ambitny plan, i chociaż zbiórka funduszy idzie nadspodziewanie dobrze, to jednak uzbieranie potrzebnej sumy może zająć wiele lat, dlatego zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie zarówno modlitewne, jak i finansowe tej idei parafian z Romy.

Ks. Jacek Bilik SAC
misjonarz w Papui Nowej Gwinei

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 27