Strona główna arrow Modlitwa
Modlitwa
Modlimy sie za misje słowami Jana Pawła II Drukuj Poleć znajomemu
Ewangelia nie głosi się sama – jej głoszenie wymaga obecności kogoś, kto użycza jej głosu: apostoła – misjonarza.

Klękam… przed każdym z misjonarzy, ludźmi takimi jak my, obciążonymi błędami i słabościami, ale i bardzo wielkimi z racji świadectwa całkowitego daru złożonego z siebie na rzecz misji.
Bądźcie pewni, że Kościół stoi i będzie stał blisko was. Kościół, którego misją jest zaniesienie zbawczego słowa Ewangelii do wszystkich miejsc na ziemi, zawsze będzie pełnił dla wszystkich posługę Boga życia, Boga, który każdemu człowiekowi pragnie zapewnić pełnię życia na tej ziemi, a potem życie w wiecznym szczęściu w niebie.
Ześlij na nas, Ojcze, nowe tchnienie Ducha, abyśmy mogli godnie kroczyć drogą chrześcijańskiego powołania, ofiarowując światu świadectwo prawdy ewangelicznej i działając...
Czytaj całość
 
Modlimy się za misje Drukuj Poleć znajomemu

Święci, czyli ci nasi bracia i siostry, którzy ukończyli już ziemską pielgrzymkę i cieszą się szczęśliwością nieba, uczą nas, że obecność eucharystyczna Pana Jezusa wśród nas podczas naszej pielgrzymki do nieba jest wielką pomocą dla nas i dla wszystkich, za których się modlimy.

Święty Józef Sebastian Pelczar tak o tym pisze: „Gdyby Pan Jezus tylko w czasie Mszy św. przebywał w naszych kościołach, byłaby to dla nas niewysłowiona łaska i bardzo wielkie szczęście. Lecz On posunął się dalej w swej miłości, bo stał się więźniem naszych kościołów i współuczestnikiem naszego wygnania. On mieszka z nami we dnie i w nocy, aby jako pośrednik wstawiać się za nami u Ojca Niebieskiego, i ciągle się modląc, składać Mu cześć za nas i z nami. Jeżeli ludzie tak bardzo pragną widzieć te miejsca, gdzie On żył i cierpiał; jeżeli za wielkie szczęście uważają, gdy mogą stamtąd przywieść szczyptę prochu lub cząstkę kalwaryjskiej skały; jeżeli w takiej czci jest żłobek, w którym był złożony, słup, przy którym był biczowany, krzyż, na którym wisiał, jakiej miłości godzien jest Najświętszy Sakrament, w którym sam Pan Jezus z Ciałem, Duszą i Bóstwem jest obecny.

Do Jezusa Chrystusa wolno przyjść każdemu, choćby był najlichszym żebrakiem. U bram Jego pałacu nie stoją straże, o rozmowę nie trzeba prosić, lecz można...

Czytaj całość
 
Modlitwa powszechna w intencji misji Drukuj Poleć znajomemu
„Idąc na cały świat nauczajcie wszystkie narody”. Prośmy Ojca w niebie, aby Orędzie Bożego miłosierdzia jak najrychlej dotarło do wszystkich zakątków świata:

- Módlmy się za Kościół św., by śmiało głosił Chrystusowe Miłosierdzie wszystkim narodom świata – Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.
- Módlmy się za wszystkie kraje misyjne, by pracujący tam kapłani, zakonnicy i zakonnice cieszyli się życzliwością władz państwowych – Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.
- Módlmy się o liczne i dobre powołania misyjne, aby nie zabrakło pracowników na Niwie Bożej – Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.
- Módlmy się za naszą Ojczyznę, by przez gorliwych misjonarzy niosła światu Orędzie miłości i miłosierdzia – Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.
- Módlmy się za nas samych, byśmy niosąc z miłością krzyż naszych...
Czytaj całość
 
Moje krzyżowe rozterki Drukuj Poleć znajomemu

DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH
Nie można naśladować Chrystusa bez przyjęcia krzyża. Ci, którzy wiernie naśladują Chrystusa, są nienawidzeni przez świat - tak jak nienawidzony był Chrystus - gdyż są oni wyzwaniem dla jego mentalności.

Dzisiejszy świat jest „rozległą Kalwarią" - tak nam mówi Matka Teresa z Kalkuty.
W świecie ciągle potrzeba miłości, bo tylko ona ma moc kruszenia murów między ludźmi. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem (J 13, 34).
Panie, pomóż nam pójść za Tobą drogą miłości, pomóż nam Ciebie naśladować, abyśmy swym życiem ukazywali, że można kochać wcale na tym nie tracąc.

I. Jezus skazany
Jeżeli Go uwolnisz, nie jesteś przyjacielem cezara (J 19, 12). I skazuję Cię, Jezu, w moim sercu jak Piłat, jak tłum. Skazuję Ciebie w bliźnim na...

Czytaj całość
 
Misterium Męki Pańskiej i Droga Krzyżowa Drukuj Poleć znajomemu

Jak wszyscy katolicy na świecie, i my przygotowujemy się do uroczystości Zmartwychwstania Pana poprzez szczególne przeżycie Wielkiego Postu.

Co roku w Wielki Piątek jest w naszym kościele przedstawiane Misterium Męki Pańskiej, a po południu, o godz. 3.00 rozpoczyna się droga krzyżowa po ulicach naszej dzielnicy. Nie ma takiej ulicy, po której w ciągu całego Wielkiego Postu nie przeszłaby procesja drogi krzyżowej, natomiast w Wielki Piątek odbywa się to szczególnie uroczyście, z przedstawieniem w wykonaniu grupy teatralnej dzieci z naszej parafii.

W sobotę od 8.00 do 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Później jest liturgia światła i o 10.00 w nocy Wigilia Paschalna.

W Brazylii nie ma tradycji procesji rezurekcyjnej, ale u nas już jest, o 6.00 rano w Wielkanoc. Powiedziałem im: „Tyle robicie procesji, a Pana Jezusa Zmartwychwstałego też trzeba pokazać ludziom i «Alleluja!» obudzić ludzi w całej parafii”. I przyjęło się.

Ks. Stanisław Krajewski SAC, misjonarz w Amazonii

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 71 - 80 z 93