Strona główna arrow Modlitwa
Modlitwa
Misyjne rozważania różańcowe  dzień piąty Drukuj Poleć znajomemu
Czwartek, 22 października - Prosimy o powołania misyjne – aby mieli życie

Ks. Franciszek Jabłoński, wprowadzając w tematykę piątego Dnia Tygodnia Misyjnego, zwrócił uwagę na fakt, iż zabiegani, zapracowani, często w naszych modlitwach zapominamy o misjonarzach, ograniczając się do modlitwy za najbliższych członków rodziny.

W rozważaniach różańcowych (tajemnice światła) – prosimy o odkrycie i rozpoznanie powołania dla wszystkich wiernych we wspólnocie Kościoła parafialnego, diecezjalnego i powszechnego.

- Chrzest Pana Jezusa w Jordanie – rozpoczyna Jego publiczną działalność. Właśnie w chwili chrztu podejmuje realizację zadań powierzonych Mu przez Boga Ojca: misję prorocką, kapłańską i królewską. Każdy z nas, w chwili chrztu św. powołany jest...
Czytaj całość
 
Misyjne rozważania różańcowe  dzień czwarty Drukuj Poleć znajomemu
Środa, 21 października - Dzielimy się chlebem – aby mieli życie

Ten temat opracowała jedna z misjonarek świeckich - Dominika Szkatuła z Amazonii. Chleb jest życiem, a jego brak czasami jest przyczyną skandalicznej śmierci. Ale czasami jego brak to nie zawsze brak miejsca przy stole, ale brak woli dzielenia się nim. Jezus dał nam przykład jak dzielić się naszymi dobrami jak chlebem.

Rozważania różańcowe (tajemnice chwalebne) na ten dzień, to wezwanie wierzącego do wyjścia poza ciemność męki, by utkwić wzrok w chwale Chrystusa w zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu – Rosarium Virginis Mariae, 23.

- Zmartwychwstanie Pana Jezusa - gdy Apostołowie są zmartwieni, brakuje im wiary, kobiety idą na grób i stają się pierwszymi świadkami Zmartwychwstałego, który przynosi nowe życie, dając odwagę, energię...
Czytaj całość
 
Misyjne rozważania różańcowe  dzień trzeci Drukuj Poleć znajomemu
Wtorek, 20 października.  Troszczymy się o pokój i sprawiedliwość – aby mieli życie.

Ks. Eugeniusz Szyszko wprowadzając nas w tę tematykę zaznaczył, że troska o pokój i sprawiedliwość to zadanie dla wszystkich ludzi dobrej woli, a zwłaszcza uczniów Chrystusa.
W dniu tym będziemy prosić o łaskę nieustannego nawracania naszych serc, aby świadectwem życia móc troszczyć się o pokój i sprawiedliwość wszędzie tam, gdzie Pan nas pośle.

W rozważaniach różańcowych (tajemnice bolesne) polecamy wszystkich tych, którzy troszczą się o pokój i sprawiedliwość na świecie przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej.

- Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu – „Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich! Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty” – Mt 26, 39. Pan Bóg milczy…. Pan Bóg respektuje naszą wolność i pozwala...
Czytaj całość
 
Misyjne rozważania różańcowe  dzień drugi Drukuj Poleć znajomemu
Poniedziałek, 19 października. Modlimy się - aby mieli życie

Siostra Anna Siudak FMM, wprowadzając nas w duchowość tej modlitwy, zaznaczyła, że modlitwa stanowi nasze największe bogactwo. Jest oddaniem Mu chwały i przypomina, że jednocząc nas z Bogiem jest źródłem prawdziwego życia w nas i w tych, których Bogu polecamy, „aby mieli życie” – aby odnaleźli prawdę, życie i drogę do Jezusa Chrystusa.

Modlitwa różańcowa (tajemnice radosne) wprowadza wiernych w rzeczywistość, która daje początek spełnianiu się Bożych obietnic wobec ludzkości.

- Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie – Maryja zgodziła się na przyjęcie dawcy wszelkiego życia, jedynego...
Czytaj całość
 
Misyjne rozważania różańcowe Drukuj Poleć znajomemu
W rozważaniach różańcowych (tajemnice chwalebne), za pośrednictwem ks. Piotra Boracy, (PDM, Warszawa) obejmujemy naszą modlitwą ludzi wszystkich kontynentów – tych, którzy znają Jezusa i tych, do których Dobra Nowina jeszcze nie dotarła; tych, którzy głoszą Ewangelię, i tych, którzy jej słuchają.

- Zmartwychwstanie Pana Jezusa – Zmartwychwstały Chrystus daje człowiekowi nadzieję, że życie jest silniejsze od śmierci, a misjonarz, jako uczeń Zmartwychwstałego jest sługą życia duchownego i fizycznego. Dzięki misjonarzom, poprzez ich troskę o najuboższych, opuszczonych, chorych i tych, którzy stracili nadzieję, poznajemy potęgę Bożej miłości.

- Wniebowstąpienie Pana Jezusa – Jezus, wstępując do nieba, ukazuje nam jako cel naszej pielgrzymki jedyną prawdziwą drogę, drogę do domu Ojca. Misjonarz także, każdemu napotkanemu człowiekowi wskazuje tę najprostszą drogę.

- Zesłanie Ducha Świętego – Apostołowie w wieczerniku, pełni obaw trwają w modlitwie. Zgodnie z obietnicą Chrystus zesłał Ducha Pocieszyciela, a Apostołowie wyszli z zamknięcia i ruszyli ...
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 93