Strona główna arrow Modlitwa
Modlitwa
Droga Krzyżowa (Śladami Miłosiernego Zbawiciela) Drukuj Poleć znajomemu
Jezu miłosierny, Twoja męka bolesna, Twoja ofiara na krzyżu jest dowodem i źródłem wielkiego Miłosierdzia Bożego. Pragnę to miłosierdzie wyznać, jeszcze bardziej poznać, uwielbić i całkowicie jemu zaufać. Spraw, Jezu, aby to rozważanie rozbudziło we mnie wielką miłość ku Tobie i tych, których Ty ukochałeś do końca. Męko Chrystusowa, wzmocnij mnie, abym mógł iść Twymi śladami za Twoim głosem: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie i niech Mnie naśladuje” (Mt 16,24).

Stacja I – Jezus na śmierć skazany
Grzechy moje skazały na śmierć Jezusa – Króla Miłosierdzia, a uwolniły Barabasza – złoczyńcę. Panie Jezu miłosierny, przebacz mi każdy wybór, w którym nie było Ciebie, oraz brak ufności do Ciebie.

Stacja II – Jezus bierze krzyż na swoje ramiona
Miłość do niezasługujących na nią każe Mu przyjąć krzyż. To właśnie miłosierdzie jest tym nadmiarem miłości, która zawsze wychodzi poza kryterium zasługi.
Panie Jezu, dziękuję Ci za twoje miłosierne serce. Przymnóż mi ufności i miłości do Ciebie. Pragnę modlić się i wyświadczać dobre uczynki osobom, z którymi mam trudności. ...
Czytaj całość
 
Modlimy się za misje Drukuj Poleć znajomemu
Ojcze nasz za kapłanów
Ojcze nasz, który jesteś w niebie,
Daj nam kapłanów według serca Twojego.
Aby sławione było Twoje imię,
Daj nam kapłanów według serca Twojego.
Aby przyszło Twoje Królestwo
Daj nam kapłanów według serca Twojego.
Aby spełniała się Twoja wola jako w niebie tak i na ziemi,
Daj nam kapłanów według serca Twojego.
Abyś dawał nam Chleb życia
Daj nam kapłanów według serca Twojego.
Aby gładzić nasze winy...
Czytaj całość
 
Misyjne rozważania różańcowe  dzień drugi Drukuj Poleć znajomemu
Poniedziałek, 19 października. Modlimy się - aby mieli życie

Siostra Anna Siudak FMM, wprowadzając nas w duchowość tej modlitwy, zaznaczyła, że modlitwa stanowi nasze największe bogactwo. Jest oddaniem Mu chwały i przypomina, że jednocząc nas z Bogiem jest źródłem prawdziwego życia w nas i w tych, których Bogu polecamy, „aby mieli życie” – aby odnaleźli prawdę, życie i drogę do Jezusa Chrystusa.

Modlitwa różańcowa (tajemnice radosne) wprowadza wiernych w rzeczywistość, która daje początek spełnianiu się Bożych obietnic wobec ludzkości.

- Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie – Maryja zgodziła się na przyjęcie dawcy wszelkiego życia, jedynego...
Czytaj całość
 
Misyjne rozważania różańcowe  dzień trzeci Drukuj Poleć znajomemu
Wtorek, 20 października.  Troszczymy się o pokój i sprawiedliwość – aby mieli życie.

Ks. Eugeniusz Szyszko wprowadzając nas w tę tematykę zaznaczył, że troska o pokój i sprawiedliwość to zadanie dla wszystkich ludzi dobrej woli, a zwłaszcza uczniów Chrystusa.
W dniu tym będziemy prosić o łaskę nieustannego nawracania naszych serc, aby świadectwem życia móc troszczyć się o pokój i sprawiedliwość wszędzie tam, gdzie Pan nas pośle.

W rozważaniach różańcowych (tajemnice bolesne) polecamy wszystkich tych, którzy troszczą się o pokój i sprawiedliwość na świecie przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej.

- Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu – „Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich! Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty” – Mt 26, 39. Pan Bóg milczy…. Pan Bóg respektuje naszą wolność i pozwala...
Czytaj całość
 
Misyjne rozważania różańcowe  dzień czwarty Drukuj Poleć znajomemu
Środa, 21 października - Dzielimy się chlebem – aby mieli życie

Ten temat opracowała jedna z misjonarek świeckich - Dominika Szkatuła z Amazonii. Chleb jest życiem, a jego brak czasami jest przyczyną skandalicznej śmierci. Ale czasami jego brak to nie zawsze brak miejsca przy stole, ale brak woli dzielenia się nim. Jezus dał nam przykład jak dzielić się naszymi dobrami jak chlebem.

Rozważania różańcowe (tajemnice chwalebne) na ten dzień, to wezwanie wierzącego do wyjścia poza ciemność męki, by utkwić wzrok w chwale Chrystusa w zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu – Rosarium Virginis Mariae, 23.

- Zmartwychwstanie Pana Jezusa - gdy Apostołowie są zmartwieni, brakuje im wiary, kobiety idą na grób i stają się pierwszymi świadkami Zmartwychwstałego, który przynosi nowe życie, dając odwagę, energię...
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 93