Black Jesus

Papua Nowa Gwinea to kraj obfitujący w różnego rodzaju sekty. Niektóre z tych sekt stają się bardzo niebezpieczne. Kilka lat temu pewien mężczyzna z prowincji Madang ogłosił, że jest Czarnym Jezusem – Black Jesus.

Zdołał zgromadzić grupę fanatyków. Jego sekta dopuszczała się gwałtów i rytualnych morderstw w czasie których dochodziło do kanibalizmu. Ciąży na nich oskarżenie o kilkadziesiąt gwałtów i kilkanaście morderstw. Jednym z ostatnich morderstw dokonanych przez jego sektę było zabójstwo młodej dziewczyny. Guru sekty – Black Jesus nakłonił matkę dziewczyny, aby zabiła swoją córkę, a jej ciało pochowała przy domu, by w tym miejscu mogły wyrosnąć pieniądze.

Od wielu lat mężczyzna był oficjalnie ścigany przez policję, ale przy skuteczności papuaskiej policji mógłby się ukrywać do końca świata. W końcu wytropili go ludzie...

Czytaj całość
 
Dzień św. Józefa w Cafuba

Spośród niezwykłych i szlachetnych mężczyzn, opisywanych w Biblii, święty Józef nie jest być może tak znany i popularny a Brazylii, jak choćby Abraham, Mojżesz czy apostołowie: Piotr, Jan albo Paweł.

Często myślimy o nim jako o starszym, poważnym mężczyźnie, który niewiele rozumiał z tajemniczej historii Maryi oraz z tajemnicy Jej niezwykłego Dziecka. Wielu ludzi sądzi, że powołaniem Józefa było jedynie dyskretne opiekowanie się Małżonką i Jej Dzieckiem poprzez bierne wypełnianie poleceń, które Bóg przekazywał mu we śnie.
Podczas święta Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny ks. Kazimierz Pac SAC starał się ukazać inny obraz św. Józefa.

Jak co roku ogromne rzesze parafian zgromadziły się w kaplicy św. Józefa w Cafuba, leżącej na terenie naszej pallotyńskiej parafii w Itaipu. Procesja z figurką świętego tradycyjnie otwarła obchody odpustowe.

Podczas Eucharystii ks. Kazimierz przedstawił św. Józefa jako męża wiary, milczenia i ufności w Słowo Boże - prawdziwie Bożego człowieka. Postawa Józefa potwierdza, że jest on człowiekiem wiary i modlitwy. W obliczu ...

Czytaj całość
 
List z Manaus

Moi parafianie w większości są ludźmi biednymi i słabo wykształconymi. Nieliczni pracują w Dystrykcie Przemysłowym - Zona Franca de Manaus.

Reszta trudni się pracą dorywczą: pieczeniem, sprzątaniem, praniem, handlem. Wszystko to zajęcia „nieformalne" - bez prawa do jakichkolwiek świadczeń socjalnych.

Parafia jest miejscem, gdzie wielu z tych bezrobotnych ludzi {głównie kobiety) włącza się w działalność grup religijnych i pracę społeczną na terenie parafii. A są to przede wszystkim:
- wizyty u chorych
- duszpasterstwo dzieci
- alfabetyzacja dorosłych
- kursy dokształcające: szycia, dekoracji, pieczenia
- katecheza dzieci i młodzieży
- teatr: wystawiliśmy dwie sztuki i Misterium Męki Pańskiej
- pomoc najbiedniejszym - głównie kupno lekarstw i żywności.

Od 2 maja do 12 sierpnia przez ponad 110 dni ok. 10 wolontariuszy....

Czytaj całość
 
Wiadomości z Tołoczyna

Patronem parafii w Tołoczynie jest św. Antoni z Padwy. Kościół parafialny byt zbudowany w 1835 r., ale parafia istniała tam od dawna.

Z XVI czy nawet XV w. zachował się klasztor bazyliański - obecnie mieści się tam kościół oraz klasztor żeński prawosławny.

Nasz kościół wielokrotnie przerabiano - był to magazyn jakichś części elektronicznych, kabli, sklep meblo-
wy, muzeum, a w latach 90. ubiegłego stulecia chciano zrobić tam bar. Pod kościołem zostały wykopane piwnice, ale pomysł ten nie został zrealizowany. W 1993 kościół wrócił do rąk katolików. Przyczynił się do tego ks. Władysław Blin. Od tego roku rozpoczęło się ponownie życie religijne w parafii. Kościół został odnowiony z zewnątrz, otynkowany i pomalowany.

Wewnątrz kościół był podzielony na 2 piętra - zostało to zlikwidowane i kościół wygląda „jak kościół". Wnętrze zostało otynkowane i pobielone.
Kościół wymaga jeszcze solidnego remontu - wymiany okien i dachu, położenia posadzki oraz założenia jakiegoś ogrzewania.

Obok kościoła zachowała się stara plebania, w której obecnie znajduje się...

Czytaj całość
 
Modlimy się za misje

Zachwyca mnie mój Bóg!

Nie rozum, lecz Bóg, nie wola, lecz Bóg, nie dusza, lecz Bóg; nie słuch mój, lecz Bóg; nie smak i mowa, lecz Bóg; nie tchnienie, lecz Bóg; nie czucie, lecz Bóg;
Nie serce moje, lecz Bóg; nie ciało moje, lecz Bóg!
Nie powietrze, lecz Bóg; nie pokarm i napój, lecz Bóg; nie szaty, lecz Bóg; nie spoczynek, lecz Bóg, i nie rzeczy tej ziemi, lecz Bóg!
Nie bogactwa, lecz Bóg; nie honory, lecz Bóg; nie wyróżnienia i godności, lecz Bóg!
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg!
Św. Wincenty Pallotti

Św. Wincenty Pallotti - Założyciel Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Żył dawno przed nami, bo w latach 1795-1850 - ma jednak w sobie coś, co szczególnie urzeka, co się nigdy nie starzeje, co zawsze jest świeże. To jego duch apostolski i misyjny, jego szczególna bliskość Boga.

Nam, ludziom XXI wieku, wieku komputerów, internetu, epoki ogromnego przyspieszenia, brakuje czasu, by ...

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 831 - 835 z 841
http://www.horyzonty.misjesac.pl/help/screen.html