Szczególny znak Bożej Obecności
ADORACJA I SZTUKA DROGĄ DO BOGA
SZCZEGÓLNY ZNAK BOŻEJ OBECNOŚCI

Gwiazda Kazachsyanu
Oziornoje w Kazachstanie to niewielka osada pośród bezkresu stepu. Tu od 2004 roku, przed ołtarzem „Gwiazda Kazachstanu” trwa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju. W tę adorację wtapia się modlitwa Sióstr Karmelitanek Bosych, których klasztor w Oziornym jest wyjątkowym miejscem i szczególnym znakiem Bożej obecności.
Czytaj całość
 
Pierwsi pallotyni na Kubie
PIERWSI PALLOTYNI NA KUBIE

ks. Michał Wójciak SACW uroczystość Objawienia Pańskiego, w parafii pw. św. Wawrzyńca w Poznaniu, miało miejsce uroczyste rozesłanie pallotyńskich misjonarzy: ks. Stanislaua Skrydalevicha SAC i ks. Łukasza Kluski SAC,ks. Kluska i ks. Skrydalevich którzy 11 stycznia udali się z posługą duszpasterską na Kubę.
    Mszy św. o godzinie 12.30 w naszej poznańskiej parafii przewodniczył ksiądz prowincjał Adrian Galbas SAC w towarzystwie księży misjonarzy i wielu innych współbraci. Ksiądz Prowincjał wygłosił także homilię. W kontekście przeżywanej uroczystości Objawienia Pańskiego nawiązał do sensu wędrówki mędrców ze Wschodu i powiązał to wydarzenie z wyjazdem naszych współbraci na Kubę. Zarysował również sytuację kubańskich katolików, którzy zmagają się z małą liczbą księży. Po homilii Ksiądz Prowincjał wręczył misjonarzom krzyże misyjne i pobłogosławił im na drogę. Misjonarze otrzymali także stuły z wyhaftowanym wizerunkiem św. Wincentego Pallottiego i symboliką naszego Stowarzyszenia. Uroczystość uświetnił swoją obecnością muzyczno-taneczny zespół folklorystyczny z pobliskiego Chludowa. Po Eucharystii naszych misjonarzy pożegnali także poznańscy parafianie (w osobie ks. Adama Kamizeli SAC) i służba liturgiczna.
    Wyjazd naszych misjonarzy jest ważnym wydarzeniem dla Prowincji Zwiastowania Pańskiego. Są oni bowiem pierwszymi pallotynami, którzy pojawili się na Kubie. Polecajmy ich samych i ich posługę Panu Bogu i prośmy, aby współbraci z misyjnym zapałem było coraz więcej.

ks. Michał Wójciak SAC,
dyrektor Prowincjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Powołań
Księży Pallotynów Prowincji Zwiastowania Pańskiego
foto: © Marcin Marecki
 
Śp. ks. Mozolewski Włodzimierz - + 21 IV 2016

śp. ks. Włodzimierz Mozolewski SACWieczorem 21 IV 2016 roku w drodze do Szpitala Powiatowego w Otwocku w rocznicę urodzin św. Wincentego Pallottiego, zmarł ks. Włodzimierz Mozolewski. Włodzimierz urodził się 30 III 1933 roku w Warszawie, w rodzinie stolarza i cieśli Piotra, i Czesławy z d. Łuniewska. Święcenia kapłańskie przyjął 22 VI 1957 w Ołtarzewie z rąk Stefana kard. Wyszyńskiego. W Jego kapłańskim życiu sporo miejsca wypełniła praca duszpasterska na terenach wschodnich, na Ukrainie, Białorusi i Rosji.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 25 IV w pallotyńskim kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku.

Pełny biogram tu.

 

foto: Zbiory ks. Stanisława Tylusa SAC

 
Cudze chwalicie ... Ks. Alojzy Majewski SAC
CUDZE CHWALICIE…
KS. ALOJZY MAJEWSKI SAC
ks. Alojzy Majewski
 
 
 

     Urodził się 25 kwietnia 1869 roku w Brunswałdzie (Braunswalde; obecnie Gościszewo) k. Sztumu, w diecezji warmińskiej. Uczęszczał do gimnazjum Collegium Marianum w Pelplinie. Za swoje przekonania patriotyczne nie został dopuszczony do zdawania matury. Zmuszony był ją złożyć w gimnazjum w Malborku. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w WSD w Braniewie. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 marca 1894 roku we Fromborku z rąk bpa Andrzeja Thiela. Przez 8 lat był kapłanem diecezjalnym, pracując duszpastersko w Biskupcu Warmińskim (wikariusz), Sząbruku k. Gietrzwałdu (administrator parafii) oraz Świętej Lipce (wikariusz). W tym czasie poznał późniejszych pallotynów – Augustyna Zarazę i Wojciecha Turowskiego. Podczas pobytu u swoich krewnych w Niemczech poznał niedolę polskich emigrantów, dlatego, obserwując działalność niemieckich pallotynów, zapragnął, aby przeszczepić Pobożne Stowarzyszenie Misyjne na ziemie polskie.
Ksiądz Alojzy wstąpił do Stowarzyszenia 7 marca 1901 roku w Limburgu (Niemcy), a 24 czerwca otrzymał sutannę pallotyńską. Pierwszą profesję złożył 24 czerwca 1902 roku. Po odbyciu nowicjatu nie wyjechał bezpośrednio do Polski, ale w ramach próby na misje do Kamerunu. Razem z nim wyjechało 4 współbraci. Na misjach przebywał w latach 1902-06. Przydzielono go do stacji misyjnej w nadbrzeżnym Kribi. Tam też 21 września 1905 roku złożył wieczną profesję na ręce ks. Heinricha Vietera. Pozwolenie na powrót do ojczyzny otrzymał dzięki życzliwości Maxa Kugelmanna, wówczas wyższego przełożonego Stowarzyszenia. W Limburgu pojawił się 3 lipca 1906 roku.

Czytaj dalej ...

 
Zmartł ks. Tadeusz Korbecki SAC
Dnia 9 marca 2016 roku zmarł nasz współbrat
KS. TADEUSZ KORBECKI SAC

 
Ks. Tadeusz Korbecki SAC urodził się 24 stycznia 1941 roku w Błędowej Tyczyńskiej. Pierwszą konsekrację w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego złożył 8 września 1963 roku w Ząbkowicach Śląskich.
Święcenia prezbiteratu przyjął 14 czerwca 1970 roku w Ołtarzewie.
Po święceniach kapłańskich posługiwał w Gdańsku (1970-1973), Brazylii (1973-1998), Gdańsku i Warszawie (1998-1999), Meksyku (1999-2008), Częstochowie (2008-2009) i Ząbkowicach Śląskich (2009-2016).

Msza św. pogrzebowa w intencji śp. ks. Tadeusza zostanie odprawiona 17 marca br. (czwartek) o godz. 11.00 w pallotyńskim kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich.
Po mszy św. odbędzie się pogrzeb na miejscowym cmentarzu.

Śp. ks. Tadeusza polecajmy Miłosierdziu Bożemu, prosząc dla Niego o łaskę nieba.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 840
http://www.horyzonty.misjesac.pl/help/screen.html