Św. Wincenty Pallotti. Myśli wybrane
Duszę i serce swe winniśmy tak zjednoczyć z Bogiem, aby wszelkie nasze zewnętrzne działanie było pod kierunkiem Ducha Bożego, którego powinniśmy posiadać w pełni.

Pan nasz Jezus Chrystus, konając, dał nam swą Najświętszą Matkę za Matkę naszą, a nas ustanowił Jej dziećmi. Za ten drogocenny dar winniśmy być zawsze wdzięczni Panu Jezusowi i we wszelki możliwy sposób rozszerzać chwałę tej miłościwej Matki.

Ten, kto czci Maryję, czci także Syna Bożego, którego Ona jest dostojną Matką i przysposabia się do otrzymania wielkich darów Boga Najwyższego.

W Najświętszej Pannie Maryi mamy wszyscy najdoskonalszy po Jezusie wzór prawdziwej gorliwości katolickiej i doskonałej miłości, ponieważ tak bardzo zabiegała o dzieła dla większej chwały Bożej i zbawienia dusz, że zasługami przewyższyła apostołów. Toteż Kościół św. słusznie Ją pozdrawia, jako Królową Apostołów. ...


Czytaj całość
 
PALLOTYNI NA CAŁYM ŚWIECIE ŚWIĘTUJĄ OKTAWĘ EPIFANII
„Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2, 2) – te słowa Trzech Mędrców stały się inspiracją do świętowania przez Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego – Pallotynów Oktawy Epifanii.
Jej inicjator, św. Wincenty Pallotti (1795 - 1850) zaprosił wszystkich, aby przyszli oddać hołd Bogu, który objawił się w postaci słabego dzieciątka.


Podczas Oktawy w Rzymie od 6 do 13 stycznia odprawiano Msze św., podczas których ukazywano jedność wiary chrześcijańskiej mimo różnorodności obrządków, charyzmatów, duchowości.

Pallotyni w różnych częściach świata także celebrują Oktawę Objawienia Pańskiego. W kościele Królowej Apostołów w Rzymie uroczystej Mszy św. na otwarcie oktawy Epifanii w dniu 6 stycznia 2015 roku przewodniczył wice generał pallotynów ks. Adam Golec SAC. Podczas homilii przypomniał, że rok 2015 będący rokiem Życia Konsekrowanego jest okazją, aby prosić Maryję, dzięki której było możliwe wcielenie Syna Bożego, aby był to rok odnowy życia chrześcijańskiego i apostolskiego świadectwa. „Podobnie jak Mędrcy możemy kierować się światłem, aby pokonać wszystkie przeszkody, które napotykamy w naszym kroczeniu ku Bogu. Odpowiedź ...
Czytaj całość
 
Pan Bóg czuwa
Jesteśmy zgromadzeniem kontemplacyjno-apostolskim. Jako Karmelitanki Dzieciątka Jezus zgromadzenie zostało założone w 1921 r. w Polsce przez o. Anzelma od św. Andrzeja Corsini (Macieja Gądkę) oraz matkę Teresę od św. Józefa (Janinę Kierocińską) w Sosnowcu.

Ojciec Założyciel był zauroczony św. Teresą od Dzieciątka Jezus, jej charyzmatem dziecięctwa Bożego, tym co ono prezentuje, a więc prostotą, bezpośredniością i zaufaniem Bogu. Chciał utworzyć zgromadzenie, które łączyłoby duchowość karmelitańską z czynnym apostolstwem.

Nasza Matka chciała być siostrą zakonną, ale jej ojciec nie chciał się zgodzić, żeby jego córka była zakonnicą. Próbowała wstąpić do bernardynek, ale jej odmawiano, bo ojciec się nie zgadzał. Dopiero po jego śmierci jej mama się zgodziła. Była w tym czasie w Krakowie i o. Antoni powiedział jej o swoich zamiarach. Zgodziła się i złożyła śluby w Krakowie. Tego samego dnia pojechała do Zagłębia.

Na początku nie miało to być zgromadzenie misyjne, raczej miałyśm...
Czytaj całość
 
IX Pallotyńska wystawa szopek 2014 w Brazylii
Już 95 szopek można było oglądać na pallotyńskiej wystawie w Itaperunie. Od 8 grudnia 2014 do 1 stycznia 2015 przedsionek, wirydarz z ogrodem i nowa zakrystia przy kościele św. Benedykta w Itaperunie zamieniły się w wystawę przedstawiającą Boże Narodzenie.

To już po raz dziewiąty w tej parafii z inicjatywy proboszcza ks. Zbigniewa Lewandowskiego SAC można kontemplować różne formy przedstawienia narodzenia Mesjasza.

Otwarcia wystawy dokonał ...

Czytaj całość
 
Św. Wincenty Pallotti o ubogich
Bóg wiedział, że większość swych wyznawców znajdzie między ubogimi tego świata. Dlatego, chcąc nakłonić wszystkich do miłowania ubóstwa, sam w swej nieskończonej miłości stał się ubogim. Urodził się w ubóstwie, w ubóstwie żył i w ubóstwie umarł.

Ja [Maryja] – którą wybrał na swą Matkę – byłam uboga. Józef – Jego przybrany ojciec – był ubogim, Apostołowie byli ubodzy. Ci, których najbardziej umiłował – żyli w ubóstwie. Dlatego pragnę, mój synu, abyś w swoim ubóstwie nie zatracił skarbów ubóstwa Jezusa Chrystusa. Chrystus obierając w imię nieskończonej miłości życie skrajnego ubóstwa, uczynił tak nie tylko po to, by świecić nam przykładem, lecz także dlatego, by odkupione dusze otrzymały łaskę, która by im dopomogła do dźwigania ciężaru ubóstwa i do osiągnięcia z tego stanu zasługi. Dlatego z ufnością synowską uciekaj się zawsze do Mnie o pomoc. Ja zaś z macierzyńską miłością dopomogę ci w ofiarowaniu Ojcu Niebieskiemu nieskończonych zasług ubóstwa mojego Syna Jezusa, a łaska Boga Najwyższego spłynie na ciebie. Dzięki niej będziesz mógł zawsze cierpliwie znieść największy nawet niedostatek i nie obrazisz Boga zarzutami, skierowanymi przeciw Boskiej Opatrzności.

Biada nam, abyśmy godnie głosili przykazanie Pańskie: „Z tego co zbywa wam, dawajcie ubogim”, my zaś dla biednych nie mielibyśmy otwartych rąk, a przecież...
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 841
http://www.horyzonty.misjesac.pl/help/screen.html