W Imię Boże, zaczynamy!!!
W Imię Boże – zaczynamy!!! Dodaj nam Boże mocy, mądrości i miłości oraz pobłogosław temu dziełu.

Taki wpis umieścili Misjonarze w kronice misji Pallotynów w Papui Nowej Gwinei, kiedy 25 lat temu stanęli na „rajskiej wyspie”. Były to lata trudne, ale i zarazem bardzo owocne, szczególnie w wymiarze duchowym.

Wiele dzieł służących parafiom powstało dzięki pracy misjonarzy. Każdy z nich włożył wiele wysiłku w poznanie języka, kultury, mentalności ludzi, pokonanie trudności życia codziennego, jak drogi w bardzo kiepskim stanie, często zalewne, plaga komarów itp.

Część z nich zmuszona była wyjechać ze względu na stan zdrowia. Mimo wszystkich przeciwieństw, kierując się nakazem Chrystusa, by nieść Ewangelię na cały świat, z całkowitym oddaniem Bogu, który umacnia ich we wszystkich sytuacjach dzielnie stawiają czoła wszystkim wyzwaniom, ukazując, ze Ewangelia jest rzeczywistością, którą można skutecznie realizować. Potrzeba „tylko”
nieprzebranych zapasów cierpliwości.

Jan Paweł II pisał: „Kościół jest wezwany, by przedstawić Dobrą Nowinę ludom Oceanii stosownie do ich obecnych potrzeb i okoliczności.” Dzięki Państwa zainteresowaniu, modlitwie i wsparciu, towarzyszącemu Misjonarzom w ich posłudze
jest to możliwe. I za to w imieniu misjonarzy i naszym dziękujemy i polecamy Ich Państwa trosce.

W 25-tą rocznicę pracy misyjnej polskich pallotynów w Papui Nowej Gwinei,
za oddaną służbę na niwie Pańskiej składamy Im serdeczne podziękowania
oraz życzymy błogosławieństwa Bożego,
dużo sił i zdrowia na dalsze lata misyjnego posługiwania.

 
Pierwsza profesja w Itaperunie
1 lutego podczas Mszy św. o godzinie 19.00 w parafii św. Benedykta w Itaperunie miała miejsce pierwsza profesja Bruno Bauera, pallotyńskiego nowicjusza z Regi Matki Bożej Miłosierdzia.

Na tę uroczystą chwilę przybyło wielu parafian, gdyż Bruno pochodzi z naszej parafii. Z ogromną radością byliśmy świadkami jak jeden z nas składa profesję zakonną, podpisuje zobowiązanie posłuszeństwa i otrzymuje pallotyńskie szaty.

Obok rodziny i znajomych Bruna byli obecni klerycy, nowicjusze, księża, a wśród nich...
Czytaj całość
 
62 Światowy Dzień Trędowatych
„Ogłosiłem Światowy Dzień Trędowatych aby uczulać, mobilizować, bulwersować opinię publiczną na rzecz tych biednych chorych, którzy mają pełny tytuł, byli traktowani jak ludzie!” Raoul Follereau 1954

W ostatnią niedzielę stycznia obchodzony jest, ustanowiony w 1954 roku przez sługę Bożego Raoula Follereau Światowy Dzień Trędowatych. Być może informacja o tym szczególnym dniu może u niejednego z nas wywołać zdziwienie. Jak to, w drugiej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku, w dobie postępu w naukach medycznych i niesłychanego rozwoju cywilizacyjnego wracać do dawno już zapomnianych problemów, z jakimi przez stulecia borykała się ludzkość. Czy warto jeszcze przy tej okazji przypominać drastyczne opowieści o tych nieszczęśnikach, którzy przez całe stulecia traktowani byli gorzej niż przestępcy i niewolnicy? Czy warto jeszcze raz wracać do tych historii o ludziach mieszkających na przeklętych wyspach, lub na budzących zgrozę dzikich obozach okrutnej śmierci zagubionych na jałowej pustyni, albo jak bywało w średniowiecznej Europie, na obrzeżach miast i wiosek – jak najdalej od siedzib ludzkich. Bo trędowaci uważani byli za umarłych za życia i tak też byli traktowani.

Tegoroczny Światowy dzień Trędowatych na mocy decyzji prezydenta Międzynarodowej Unii Stowarzyszeń Follereau dedykowany jest zmarłemu kilka dni temu synowi duchowemu Raoula Follereau.ś. p. André Récipon. (Pogrzeb zmarłego kontynuatora wielkiego dzieła na rzecz trędowatych odbył się 21 stycznia w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paray le Moniale.)

Trąd to nie historia
Tymczasem trąd, to nie historia. To wciąż niesłychanie groźna choroba...
Czytaj całość
 
Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2015
Drodzy Bracia i Siostry!
W naszych społeczeństwach jak nigdy dotąd w historii zachodzą procesy wzajemnego uzależniania i interakcji na skalę światową, które choć obejmują również elementy problematyczne lub negatywne, mają na celu polepszenie warunków życia rodziny ludzkiej, nie tylko w aspekcie ekonomicznym, ale i politycznym oraz kulturalnym. Każda osoba bowiem należy do ludzkości i podziela nadzieję na lepszą przyszłość z całą rodziną ludów. Z tego stwierdzenia wywodzi się wybrany przeze mnie temat tegorocznego Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy: «Migranci i uchodźcy: ku lepszemu światu».


Pośród rezultatów nowoczesnych przemian rosnące zjawisko przemieszczania się ludności jawi się jako «znak czasów», jak to określił Papież Benedykt XVI (por. Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2006 r.). O ile bowiem z jednej strony migracje często wskazują na braki i słabe punkty państw i wspólnoty międzynarodowej, o tyle z drugiej ukazują także dążenie ludzkości do życia w jedności z poszanowaniem różnic, otwartość i gościnność, które pozwalają na sprawiedliwy podział dóbr ziemi, ochronę i umacnianie godności oraz centralnego miejsca...
Czytaj całość
 
Św. Wincenty Pallotti. Myśli wybrane
Duszę i serce swe winniśmy tak zjednoczyć z Bogiem, aby wszelkie nasze zewnętrzne działanie było pod kierunkiem Ducha Bożego, którego powinniśmy posiadać w pełni.

Pan nasz Jezus Chrystus, konając, dał nam swą Najświętszą Matkę za Matkę naszą, a nas ustanowił Jej dziećmi. Za ten drogocenny dar winniśmy być zawsze wdzięczni Panu Jezusowi i we wszelki możliwy sposób rozszerzać chwałę tej miłościwej Matki.

Ten, kto czci Maryję, czci także Syna Bożego, którego Ona jest dostojną Matką i przysposabia się do otrzymania wielkich darów Boga Najwyższego.

W Najświętszej Pannie Maryi mamy wszyscy najdoskonalszy po Jezusie wzór prawdziwej gorliwości katolickiej i doskonałej miłości, ponieważ tak bardzo zabiegała o dzieła dla większej chwały Bożej i zbawienia dusz, że zasługami przewyższyła apostołów. Toteż Kościół św. słusznie Ją pozdrawia, jako Królową Apostołów. ...


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 840
http://www.horyzonty.misjesac.pl/help/screen.html