Cierpienie darem Boga!
Pośród wszechwładnie królujących telewizyjnych reklam niewątpliwy prym wiedzie reklama środków przeciwbólowych. Niektóre z nich mają nawet po kilka mutacji, niektóre są inteligentne, a nawet „cudowne”. Za nimi idą ogromne sumy pieniędzy. Rodzi się pytanie: jaki jest tego cel?

Na ile rzeczywiście mogą te środki zniwelować ból, cierpienie, których człowiek doświadcza, czy też jest jeszcze jakiś inny cel. Owa „inteligencja” czy „cudowna moc” ma uświadomić człowiekowi, że w jego cierpieniu niepotrzebny jest mu Bóg, który i tak nie chce człowieka uwolnić od niego. Ba, nawet syci się ludzkim bólem, ludzkim cierpieniem. A przecież wystarczy łyknąć „cudowną” pigułkę i po problemie. Skąd zatem w świecie tyle cierpienia?

To pytanie stawia również papież Jan Paweł II, mówiąc równocześnie, iż „z prawa natury cierpienie jest codziennym chlebem człowieka, stałym elementem jego życia w każdym wieku. Dlaczego cierpimy? Oto wielkie pytanie, w obliczu którego wielu, nie znajdując odpowiedzi, reaguje buntem. Otóż jedynie wiara czerpana z Ewangelii, ukazująca Jezusa umarłego na krzyżu i zmartwychwstałego z miłości do ludzi stanowi odpowiedź zdolną zadowolić rozum i wypełnić serce”.

Te papieskie słowa są jasnym świadectwem, że nie wystarczy...
Czytaj całość
 
Dzień modlitw, refleksji i działania przeciw handlowi ludziom
Ks. kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, przekazał za pośrednictwem Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie informację, że w ramach obchodów Roku Życia Konsekrowanego, w dniu 8 lutego br., w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhita, obchodzony będzie w Kościele Powszechnym dzień modlitw, refleksji i działania przeciw handlowi ludziom.

W związku z ww. wydarzeniem, Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wystosowało „Apel”. Oto jego treść:
„W ramach Roku Życia Konsekrowanego – 8 lutego 2015 – w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhita, obchodzony będzie w Kościele Powszechnym dzień modlitw, refleksji i działania przeciw handlowi ludziom.

Kościół Katolicki, w tym liczne zgromadzenia zakonne na całym świecie, aktywnie angażują się, na wielu płaszczyznach, aby przeciwdziałać temu procederowi. Działania...

Czytaj całość
 
W Imię Boże, zaczynamy!!!
W Imię Boże – zaczynamy!!! Dodaj nam Boże mocy, mądrości i miłości oraz pobłogosław temu dziełu.

Taki wpis umieścili Misjonarze w kronice misji Pallotynów w Papui Nowej Gwinei, kiedy 25 lat temu stanęli na „rajskiej wyspie”. Były to lata trudne, ale i zarazem bardzo owocne, szczególnie w wymiarze duchowym.

Wiele dzieł służących parafiom powstało dzięki pracy misjonarzy. Każdy z nich włożył wiele wysiłku w poznanie języka, kultury, mentalności ludzi, pokonanie trudności życia codziennego, jak drogi w bardzo kiepskim stanie, często zalewne, plaga komarów itp.

Część z nich zmuszona była wyjechać ze względu na stan zdrowia. Mimo wszystkich przeciwieństw, kierując się nakazem Chrystusa, by nieść Ewangelię na cały świat, z całkowitym oddaniem Bogu, który umacnia ich we wszystkich sytuacjach dzielnie stawiają czoła wszystkim wyzwaniom, ukazując, ze Ewangelia jest rzeczywistością, którą można skutecznie realizować. Potrzeba „tylko”
nieprzebranych zapasów cierpliwości.

Jan Paweł II pisał: „Kościół jest wezwany, by przedstawić Dobrą Nowinę ludom Oceanii stosownie do ich obecnych potrzeb i okoliczności.” Dzięki Państwa zainteresowaniu, modlitwie i wsparciu, towarzyszącemu Misjonarzom w ich posłudze
jest to możliwe. I za to w imieniu misjonarzy i naszym dziękujemy i polecamy Ich Państwa trosce.

W 25-tą rocznicę pracy misyjnej polskich pallotynów w Papui Nowej Gwinei,
za oddaną służbę na niwie Pańskiej składamy Im serdeczne podziękowania
oraz życzymy błogosławieństwa Bożego,
dużo sił i zdrowia na dalsze lata misyjnego posługiwania.

 
Pierwsza profesja w Itaperunie
1 lutego podczas Mszy św. o godzinie 19.00 w parafii św. Benedykta w Itaperunie miała miejsce pierwsza profesja Bruno Bauera, pallotyńskiego nowicjusza z Regi Matki Bożej Miłosierdzia.

Na tę uroczystą chwilę przybyło wielu parafian, gdyż Bruno pochodzi z naszej parafii. Z ogromną radością byliśmy świadkami jak jeden z nas składa profesję zakonną, podpisuje zobowiązanie posłuszeństwa i otrzymuje pallotyńskie szaty.

Obok rodziny i znajomych Bruna byli obecni klerycy, nowicjusze, księża, a wśród nich...
Czytaj całość
 
62 Światowy Dzień Trędowatych
„Ogłosiłem Światowy Dzień Trędowatych aby uczulać, mobilizować, bulwersować opinię publiczną na rzecz tych biednych chorych, którzy mają pełny tytuł, byli traktowani jak ludzie!” Raoul Follereau 1954

W ostatnią niedzielę stycznia obchodzony jest, ustanowiony w 1954 roku przez sługę Bożego Raoula Follereau Światowy Dzień Trędowatych. Być może informacja o tym szczególnym dniu może u niejednego z nas wywołać zdziwienie. Jak to, w drugiej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku, w dobie postępu w naukach medycznych i niesłychanego rozwoju cywilizacyjnego wracać do dawno już zapomnianych problemów, z jakimi przez stulecia borykała się ludzkość. Czy warto jeszcze przy tej okazji przypominać drastyczne opowieści o tych nieszczęśnikach, którzy przez całe stulecia traktowani byli gorzej niż przestępcy i niewolnicy? Czy warto jeszcze raz wracać do tych historii o ludziach mieszkających na przeklętych wyspach, lub na budzących zgrozę dzikich obozach okrutnej śmierci zagubionych na jałowej pustyni, albo jak bywało w średniowiecznej Europie, na obrzeżach miast i wiosek – jak najdalej od siedzib ludzkich. Bo trędowaci uważani byli za umarłych za życia i tak też byli traktowani.

Tegoroczny Światowy dzień Trędowatych na mocy decyzji prezydenta Międzynarodowej Unii Stowarzyszeń Follereau dedykowany jest zmarłemu kilka dni temu synowi duchowemu Raoula Follereau.ś. p. André Récipon. (Pogrzeb zmarłego kontynuatora wielkiego dzieła na rzecz trędowatych odbył się 21 stycznia w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paray le Moniale.)

Trąd to nie historia
Tymczasem trąd, to nie historia. To wciąż niesłychanie groźna choroba...
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 842
http://www.horyzonty.misjesac.pl/help/screen.html