Wizyta Generała Pallotynów w Papui Nowej Gwinei
Od 4 do 10 lutego 2015 Przełożony Generalny, Ks. Jacob Nampudakam przeprowadził oficjalną wizytę Delegatury Prowincji Zwiastowania Pańskiego w Papui Nowej Gwinei.

Pierwsi dwaj polscy misjonarze wyjechali do tej misji 30 stycznia 1990, a następni 08 lutego. W związku z tym w 2015r. uroczyście obchodzimy 25-lecie obecności pallotynów w tym kraju.

W tych latach prawie dziesięciu współbraci pracowało na stacjach misyjnych w diecezji Wewak, największej diecezji w Papui Nowej Gwinei, liczącej około 100 tysięcy katolików. Obecnie pracuje pięciu współbraci, którzy opieką duszpasterską
Czytaj całość
 
MISJONARZ NA POST
Rozpoczęła się ogólnopolska inicjatywa „Misjonarz na Post” Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie jest ich 2078.

Warto dobrze przeżyć nadchodzący Wielki Post i skorzystać z corocznej szansy, aby dobrze ten czas wykorzystać. Stąd pomysł, aby modlitwą, bądź robieniem dodatkowego dobra, bądź postem od np. nadmiernego Internetu, gier komputerowych, słodyczy
wspierać duchowo misjonarzy. Można oczywiście wszystkimi tymi elementami
– tłumaczy Aleksandra Retman, koordynatorka inicjatywy.
W zeszłym roku, w akcji wzięło udział ponad 2 500 osób, a pomoc duchową otrzymali wszyscy misjonarze. Najchętniej...
Czytaj całość
 
Pierwszy postulat w Meksyku
W dniach od 15 października do 15 grudnia 2014 roku, we wspólnocie pallotyńskiej w Tenango del Aire odbył swój postulat pierwszy meksykański kandydat na pallotyna, Héctor Jesús Jiménez Romero.

Przez dwa miesiące poznawał wspólnotę miejscową: czym się zajmujemy jak wygląda nasze życie i praca duszpasterska. W drugiej części postulatu również sam aktywnie pomagał w pracy z grupami parafialnymi. W czasie studium poznawał podstawy języka portugalskiego, studiował Katechizm Kościoła Katolickiego, zapoznawał sie z historią naszego Stowarzyszenia, osobą naszego Założyciela i poznawał w stopniu ogólnym Prawo, według którego funkcjonuje dzieło św. Wincentego Pallottiego.

Uczestniczył też....
Czytaj całość
 
Choroba naprawdę jest krzyżem
Choroba naprawdę jest krzyżem, czasami ciężkim krzyżem, z próbą, którą Bóg dopuszcza w życiu człowieka, w niepojetej tajemnicy planu, który wymyka się naszym zdolnosciom pojmowania. Ale nie powinna ona być widziana jako slepe przeznaczenie.

Przeciwnie, krzyż choroby, nawet kiedy ciąży ciału, niesiony w łączności z krzyżem Chrystusa staje się źródłem zbawienia, życia i zmartwychwstania, dla samego chorego i dla innych, dla całej ludzkości.


św. Jan Paweł II
 
Orędzie Ojca Świętego na XXIII Światowy Dzień Chorego (11 lutego 2015)
Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi (Hi 29,15)

Drodzy bracia i siostry,
z okazji XXIII Światowego Dnia Chorego, ustanowionego przez św. Jana Pawła II, zwracam się do Was wszystkich, którzy nosicie ciężar choroby i na wiele sposobów jesteście złączeni z cierpiącym ciałem Chrystusa; jak również do Was, pracowników i wolontariuszy zaangażowanych w służbie zdrowia.
Temat w tym roku zaprasza nas do medytacji słów z Księgi Hioba: “Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi” (29,15). Chciałbym ją podjąć w perspektywie mądrości serca (sapientia cordis).

1. Mądrość ta nie jest znajomością teoretyczną, abstrakcyjną, wynikiem rozumowania. Raczej jest ona, jak określa ją św. Jakub w swoim Liście, “czysta, dalej, skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy” (3,17). Z tego też powodu jest ona postawą wlaną przez Ducha Świętego w umysły i serca tych, którzy potrafią otworzyć się na cierpienia braci i dostrzec w nich obraz Boga. Uczyńmy zatem naszym zawołanie Psalmu: “Naucz nas liczyć dni nasze / abyśmy osiągnęli mądrość serca” (Ps 90,12). W tej mądrości serca (sapientia cordis, która jest darem Boga, możemy zebrać owoce Światowego Dnia Chorego.

2. Mądrością serca jest służba bliźniemu. W mowie... 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 35 z 842
http://www.horyzonty.misjesac.pl/help/screen.html