Cudze chwalicie ... Ks. Alojzy Majewski SAC
CUDZE CHWALICIE…
KS. ALOJZY MAJEWSKI SAC
ks. Alojzy Majewski
 
 
 

     Urodził się 25 kwietnia 1869 roku w Brunswałdzie (Braunswalde; obecnie Gościszewo) k. Sztumu, w diecezji warmińskiej. Uczęszczał do gimnazjum Collegium Marianum w Pelplinie. Za swoje przekonania patriotyczne nie został dopuszczony do zdawania matury. Zmuszony był ją złożyć w gimnazjum w Malborku. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w WSD w Braniewie. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 marca 1894 roku we Fromborku z rąk bpa Andrzeja Thiela. Przez 8 lat był kapłanem diecezjalnym, pracując duszpastersko w Biskupcu Warmińskim (wikariusz), Sząbruku k. Gietrzwałdu (administrator parafii) oraz Świętej Lipce (wikariusz). W tym czasie poznał późniejszych pallotynów – Augustyna Zarazę i Wojciecha Turowskiego. Podczas pobytu u swoich krewnych w Niemczech poznał niedolę polskich emigrantów, dlatego, obserwując działalność niemieckich pallotynów, zapragnął, aby przeszczepić Pobożne Stowarzyszenie Misyjne na ziemie polskie.
Ksiądz Alojzy wstąpił do Stowarzyszenia 7 marca 1901 roku w Limburgu (Niemcy), a 24 czerwca otrzymał sutannę pallotyńską. Pierwszą profesję złożył 24 czerwca 1902 roku. Po odbyciu nowicjatu nie wyjechał bezpośrednio do Polski, ale w ramach próby na misje do Kamerunu. Razem z nim wyjechało 4 współbraci. Na misjach przebywał w latach 1902-06. Przydzielono go do stacji misyjnej w nadbrzeżnym Kribi. Tam też 21 września 1905 roku złożył wieczną profesję na ręce ks. Heinricha Vietera. Pozwolenie na powrót do ojczyzny otrzymał dzięki życzliwości Maxa Kugelmanna, wówczas wyższego przełożonego Stowarzyszenia. W Limburgu pojawił się 3 lipca 1906 roku.

Czytaj dalej ...

 
Zmartł ks. Tadeusz Korbecki SAC
Dnia 9 marca 2016 roku zmarł nasz współbrat
KS. TADEUSZ KORBECKI SAC

 
Ks. Tadeusz Korbecki SAC urodził się 24 stycznia 1941 roku w Błędowej Tyczyńskiej. Pierwszą konsekrację w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego złożył 8 września 1963 roku w Ząbkowicach Śląskich.
Święcenia prezbiteratu przyjął 14 czerwca 1970 roku w Ołtarzewie.
Po święceniach kapłańskich posługiwał w Gdańsku (1970-1973), Brazylii (1973-1998), Gdańsku i Warszawie (1998-1999), Meksyku (1999-2008), Częstochowie (2008-2009) i Ząbkowicach Śląskich (2009-2016).

Msza św. pogrzebowa w intencji śp. ks. Tadeusza zostanie odprawiona 17 marca br. (czwartek) o godz. 11.00 w pallotyńskim kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich.
Po mszy św. odbędzie się pogrzeb na miejscowym cmentarzu.

Śp. ks. Tadeusza polecajmy Miłosierdziu Bożemu, prosząc dla Niego o łaskę nieba.
 
Przekaż 1% podatku
Przekaż 1% podatku

Drodzy Czytelnicy!
Chcemy Was zachęcić do przekazania 1% na cele działalności naszego czasopisma. Akcja ta ma sens, jeśli będzie miała charakter masowy. Zachęćcie proszę, również Waszych krewnych i przyjaciół. Podajemy szczegółowe informacje – numer KRS i tzw. cel szczegółowy Horyzonty Misyjne. Wypełniając rozliczenie należy koniecznie dobrze wpisać te dwie informacje.
KRS 0000309499
Cel szczegółowy
1%: Horyzonty Misyjne

Dziękujemy!
 
Ingres Biskupa w Diecezji Wewak, PNG
Drodzy Czytelnicy "Horyzontów Misyjnych”! 6.02 2015 roku o godz. 21.25 otrzymaliśmy informację o mianowaniu ks. Józefa Roszyńskiego SVD biskupem diecezji Wewak. Nastała wielka radość. Bowiem od blisko dwóch lat, po śmierci ks. biskupa Toniego Burgess, w diecezji Wewak był wakat.

Wyznaczono datę ingresu - świeceń nowego biskupa na 25.04.2015 r. W tym dniu przypada wspomnienie św. Marka Apostoła.

Ks. Józef przybył do Papui dwadzieścia trzy lata temu. Pracował jako proboszcz w parafii Warabung i Roma. Następnie został mianowany dystryktem werbistów w diecezji Wewak. Pełnił też obowiązki zastępcy prowincjała i wiele innych odpowiedzialnych prac w Zgromadzeniu Werbistów.

Po otrzymaniu nominacji na biskupa diecezji Wewak Ksiądz Nominat zwołał przełożonych zgromadzeń, które pracują na terenie diecezji oraz dziekanów w celu zawiązania komitetu organizacyjnego. Wszyscy wzięli się solidnie do pracy. Zapowiedziało się wielu kapłanów z kraju i zagranicy. Swój udział zapowiedzieli też wszyscy biskupi.

Wreszcie nadszedł dzień święceń. Do katedry...
Czytaj całość
 
Dzień Cierpienia w Intencji Misji
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest również Dniem Cierpienia w Intencji Misji.

Idea zaangażowania chorych w misyjne dzieło Kościoła zrodziła się w Holandii w Bloemendaal, a jej inicjatorem był ks. Jakub Willenborg. Kiedy w roku 1925 kanonizowano św. Teresę od Dzieciątka Jezus, patronkę misji, dla swoich chorych parafian zorganizował on dzień poświęcony misjom. Chorzy zapragnęli włączyć swoje ludzkie cierpienia w zbawcze misterium Chrystusa, ofiarując je za misje i misjonarzy.

W tym samym roku odbywał się w Rzymie Kongres Misyjny. Postanowiono wówczas, by również ludziom chorym zaproponować wspieranie misji, Wkrótce...
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 15 z 842
http://www.horyzonty.misjesac.pl/help/screen.html